Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Liquiditeitsrisico: Liquiditeitsrisico is het risico dat een bank niet tijdig aan al haar (terugbetalings verplichtingen kan voldoen, maar ook het risico dat de bank de groei van de activa op enig moment niet, of niet tegen een redelijke prijs, kan financieren. Loan-to-depositratio: Ratio die de verhouding tussen de kredietverlening en de toevertrouwde middelen weergeeft. Marktrisico: Bij marktrisico gaat het om de waardeveranderingen van de handelsportefeuille door prijswijzigingen in de markt die onder andere betrekking hebben op rentes, aandelen, creditspreads, valuta's en sommige goederen. Onvolwaardige kredieten: Leningen waarvoor een voorziening is getroffen. Operationeel risico: Operationeel risico wordt gedefinieerd als de kans op verliezen veroorzaakt door ontoereikende of falende interne processen, mensen of systemen of door externe gebeurtenissen. PD (Probability of Default): De PD is de kans dat een tegenpartij binnen een jaar in gebreke blijft. RAROC (Risk Adjusted Return On Capital): Het naar risico gewogen rendement op kapitaal, zorgt ervoor dat opbrengsten en risico's consequent tegen elkaar worden afgewogen. Regulatory capital of de externe vermogenseis: Dit is het totale vermogen dat door de toezichthouder als risicodragend vermogen wordt aangemerkt, bestaande uit het tier-1 en tier-2 vermogen. Rendement tier 1-vermogen: Nettowinst gerelateerd aan het tier 1-vermogen per 31 december van het voorgaande boekjaar. Renterisico: Renterisico is het risico dat het financiële resultaat en/of de economische waarde van de bank, gegeven de balanssamenstelling, negatief wordt beïnvloed door ontwikkelingen op de geld- en kapitaalmarkt. Risicogewogen activa: De activa van een financiële instelling vermenigvuldigd met een weging waarmee het relatieve risico van deze activa wordt weergegeven. Op basis van de hoogte van de naar risico gewogen activa wordt het vermogen berekend dat minimaal moet worden aangehouden. Sectorbeleid: Solvabiliteit: Beleid gerelateerd aan specifieke sociale en milieugevoelige industrieën en ketens. Het vermogen van een onderneming om aan haar verplichtingen te voldoen. Tier 1-ratio: Het tier 1-vermogen gerelateerd aan de risicogewogen activa. Tier 1-vermogen: Dit vermogen wordt bepaald op basis van eisen van de toezichthouder. Voor Rabobank betreft dit de som van het common equity tier 1 -vermogen, grandfathered instrumenten, deel minderheidsbelangen, en dan verminderd met overgangsbepalingen en aftrekposten. 415 Verklarende woordenlijst Jaarverslag 2015 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 416