Verklarende woordenlijst Jaarverslag 2015 Rabobank Groep Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank BIS-ratio of kapitaalratio: Toetsingsvermogen gedeeld door de risicogewogen activa. BPV (basispuntgevoeligheid): Common equity tier 1-ratio: Common equity tier 1-vermogen: De BPV is het absolute verlies aan marktwaarde van het eigen vermogen bij een parallelle stijging van de gehele rentecurve met 1 basispunt. Common equity tier 1-vermogen gerelateerd aan de risicogewogen activa. Dit vermogen wordt bepaald op basis van eisen van de toezichthouder. Voor Rabobank betreft dit de som van ingehouden winsten, Rabobank Certificaten, deel minderheidsbelangen, reserves, overgangsbepalingen en dan verminderd met te verwachten dividenden en aftrekposten. Corporate governance: Ondernemingsbestuur.Term voor het aanduiden van hoe een onderneming goed, efficiënt en verantwoord geleid moet worden en het afleggen van verantwoording over het gevoerde beleid richting belanghebbenden. Duurzaamheid: We definiëren duurzaamheid als de eigenschap om niet schadelijk te zijn voor mens, gemeenschap en omgeving, om geen natuurlijke grondstoffen uitte putten en daarbij ecologische stabiliteit te ondersteunen. Duurzaamheidsbeoordeling: In de duurzaamheidsbeoordeling worden duurzaamheidsrisico's beoordeeld in relatie met de strategie en primaire bedrijfsactiviteiten van de klant. Deze kunnen zowel klant specifiek zijn alsmede gerelateerd aan het land of sector waar de klant in actiefis. Duurzaamheidsrisico's: De kans dat een zakelijke klant milieu, sociale of bestuurlijke impacts veroorzaakt, eraan bijdraagt of ermee in verband wordt gebracht. Materiële duurzaamheidsrisico's: milieu, sociale en/of bestuurlijke risico's welke, wanneer deze niet gemitigeerd worden: negatieve impact op het milieu en of menselijk welzijn kunnen hebben; negatieve impact op het kredietrisico van de klant kunnen hebben veroorzaakt door directe (bijv. boetes) of indirecte (bijv. verkleining van marktaandeel, verlies van licenties) financiële schade voor de klant; voor reputatierisico voor Rabobank kunnen zorgen. Duurzame ontwikkelingen: Duurzame ontwikkeling is ontwikkeling welke in behoeften van de huidige generaties voldoet zonder het vermogen van volgende generaties om in hun eigen behoeften te voorzien daarmee te compromitteren. EAD (Exposure At Default): De EAD is het verwachte obligo van de bank op het moment dat een tegenpartij in gebreke zou blijven. EatR (Equity at Risk): De EatR geeft aan met welk percentage de marktwaarde van het eigen vermogen zal dalen wanneer de rentecurve met 1%-punt (parallel) stijgt. 413 14. Appendices

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 414