Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance proactief het gesprek aangaan met de klant en diens ver wachtingen overtreffen. Samen met onze klanten creëren we oplossingen die verder gaan dan financieren, zoals rondom bedrijfsopvolging en duurzaamheid. Onze klantbediening is waar mogelijk dichtbij in de regio en waar nodig gecentrali seerd. Zo komen we tot een zo efficiënt mogelijke én klant gerichte dienstverlening. Excellente klantfocus betekent voor Wholesale, Rural Retail verder dat we ons continu aanpassen aan de wensen van de klant en aan verschuivingen in de markt. We handelen bovendien altijd aantoonbaar in het belang van de klant. Rendementsverbetering Wholesale, Rural Retail draagt bij aan de noodzakelijke rendementsverbetering met het performanceverbeterings- programma Solve, Optimise, Grow Innovate. Dit programma sluit aan bij Performance Now en voorziet in een vereenvoudiging van processen en systemen. Waar mogelijk biedt standaardisatie een oplossing, maar maatwerk en unieke kennis en netwerken zijn tegelijkertijd juist ons onderscheidend vermogen. Maatwerk vindt dan ook plaats waar dat nodig en rendabel is. Nederland In Nederland bedient het wholesalebankbedrijf Nederlandse grootzakelijke klanten in alle sectoren, in nauwe samen werking met de lokale Rabobanken. Daarnaast faciliteert het wholesalebankbedrijf (samen met de Rabo International Desk Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 van de afdeling Grootbedrijf) de internationale activiteiten van Nederlandse klanten. De Rabobank heeft twintig International Desks - verspreid over zes continenten - die zich specifiek richten op de internationale ondersteuning. De Rabobank faci liteert de kwalitatieve groei van bedrijven. Enkele voorbeelden waarmee de Rabobank de verdiencapaciteit van Nederland ondersteunt, staan in het jaaroverzicht. Daarnaast staat ons specialistische productenpalet ter beschik king aan alle grote én kleine zakelijke klanten. Denk hierbij aan producten om renterisico, valutarisico of grondstoffenrisico's af te dekken. Via ons netwerk van lokale klantgerichte teams kunnen we wholesalekennis van grootzakelijke financieringen combineren met de lokale Rabobankkennis. In 2015 introdu ceerden we een nieuwe online omgeving voor grootzakelijke klanten. Meer hierover staat in het jaaroverzicht. Wereldwijd Wholesalebanking Binnen wholesalebanking onderscheidt de Rabobank zich door internationaal de nadruk te leggen op food- en agriklanten. Door de combinatie van diepgaande kennis en een wereldwijd netwerk zijn we in staat ons te positioneren als leidende food- en agribank in de wereld. We bedienen de hele voedselketen, met specialisten per sector, en we stellen deze sectorkennis en advisering ter beschikking aan onze klanten. De Rabobank is actiefin de belangrijkste voedselproducerende landen, waar- Startup Bedrijven Midden-en kleinbedrijf Grote bedrijven 30 miljoen - 250 miljoen omzet Grote bedrijven nationaal 250 miljoen omzet Grote bedrijven F&A Internationaal en Financial Institutions I Bedrijvenadvies Zakelijke relaties Grootbedrijf Wholesale Nederland Wholesale Buitenland Industry KnowledgeTeam Food k Agri Research J Financiering Financial Logistics Insurance Loan Products Group Financial Logistics Trade Commodity Finance Export Project Finance Acquisition Finance Asset Based Finance Rembrandt Fusies Overnames Mergers Acquisitions Rabobank Participaties Private Equity Global Client Solutions Capital Structuring Markets (opgesteld voor Grote bedrijven en eigen funding) International Services Desks Rabobank Groep Nederland Nederland en wereldwijd 36 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 37