Gebeurtenissen na balansdatum Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 Na besprekingen tussen Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. gevestigd te Amsterdam; De bij Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. aangesloten coöperatieve banken; werd op de respectievelijke vergaderingen van de ledenraden van de bedoelde banken (2) op 2 december 2015 en algemene vergadering van Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleen bank B.A. op 9 december 2015 besloten een juridische fusie aan te gaan per 1 januari 2016. De genomen besluiten hielden onder andere in dat de eerst genoemde bank (1) het vermogen van de bedoelde banken (2) onder algemene titel verkreeg en de bedoelde banken (2) ophielden te bestaan. In verband met de fusie heeft de bank (1) tijdens bovenge noemde algemene vergadering besloten haar statuten te wijzigen en daarbij haar naam te wijzigen in Coöperatieve Rabobank U.A. per 1 januari 2016.Tot 1 januari 2016 waren de banken (2) iedereen coöperatie met uitgesloten aansprakelijkheid (U.A.). Bank (1) was tot deze datum een coöperatie met beperkte aansprakelijkheid (B.A.), met als enige leden de banken (2). Door deze fusie zijn de leden van de banken (2) de enige leden geworden van de bank (1). Door bij de statutenwijziging van bank (1) het aansprakelijkheidsregime voor de leden te wijzigen van B.A. in U.A. blijft voor de leden, die voor de fusie lid waren van de banken (2) en na de fusie van bank (1), de facto het aansprakelijkheidsregime ongewijzigd. Als gevolg van de juridische fusie nemen de activa toe met 215 miljard, de verplichtingen met 194 miljard en het eigen vermogen met 21 miljard. De belangrijkste activa- en passiva posten betreffen Kredieten aan cliënten en Toevertrouwde middelen. De activa en passiva van de lokale Rabobanken worden in de enkelvoudige jaarrekening vanaf 1 januari 2016 opgenomen tegen de boekwaarde waarvoor zij in de geconsolideerde jaar rekening van Rabobank Groep waren opgenomen. Als gevolg van de juridische fusie komt het enkelvoudig eigen vermogen, met uitzondering van de belangen van derden, op het niveau van het geconsolideerde eigen vermogen. 306 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 307