Controleverklaring van de onafhankelijke accountant Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 Aan: de algemene ledenraad van Coöperatieve Rabobank U.A. Verklaring over de enkelvoudige jaarrekening 2015 Ons oordeel Wij hebben de enkelvoudige jaarrekening 2015 van Coöpera tieve Rabobank U.A. (hierna: Rabobank) te Amsterdam gecon troleerd. Naar ons oordeel geeft de enkelvoudige jaarrekening een getrouw beeld van de grootte en de samenstelling van het vermogen van Rabobank op 31 december 2015 en van het resultaat over 2015, in overeenstemming met Titel 9 Boek 2 BW. De enkelvoudige jaarrekening bestaat uit: de enkelvoudige balans per 31 december 2015; de enkelvoudige winst-en-verliesrekening over 2015; en de toelichting met een overzicht van de gehanteerde grond slagen voor financiële verslaggeving en andere toelichtingen. De basis voor ons oordeel Wij hebben onze controle uitgevoerd volgens het Nederlands recht, waaronder ook de Nederlandse controlestandaarden vallen. Onze verantwoordelijkheden op grond hiervan zijn beschreven in de sectie 'Onze verantwoordelijkheden voor de controle van de enkelvoudige jaarrekening'. Wij zijn onafhankelijk van Rabobank zoals vereist in de Ver ordening inzake de onafhankelijkheid van accountants bij assurance-opdrachten (ViO) en andere voorde opdracht rele vante onafhankelijkheidsregels in Nederland. Verder hebben wij voldaan aan de Verordening gedrags- en beroepsregels accountants (VGBA). Wij vinden dat de door ons verkregen controle-informatie voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel. Materialiteit Materialiteit EUR 150 miljoen Toegepaste 5% van het bedrijfsresultaat vóór belastingen (afgerond) benchmark zoals gepresenteerd in de geconsolideerde jaarrekening. Nadere Wij hebben het bedrijfsresultaat vóór belastingen als toelichting benchmark toegepast omdat deze benchmark een belangrijke maatstaf voor de financiële prestaties van Rabobank is. Wij houden ook rekening met afwijkingen en/of mogelijke afwijkingen die naar onze mening voor de gebruikers van de jaarrekening om kwalitatieve redenen materieel zijn. Wij zijn met de raad van commissarissen overeengekomen dat wij aan de raad tijdens onze controle geconstateerde resul taatafwijkingen boven EUR 7,5 miljoen rapporteren alsmede kleinere afwijkingen die naar onze mening om kwalitatieve redenen relevant zijn. De kernpunten van onze controle In de kernpunten van onze controle beschrijven wij zaken die naar ons professionele oordeel het meest belangrijk waren tijdens onze controle van de jaarrekening. De kernpunten van onze controle hebben wij met de raad van commissarissen gecommuniceerd, maar vormen geen volledige weergave van alles wat is besproken. Wij hebben onze controlewerkzaamheden met betrekking tot deze kernpunten bepaald in het kader van de jaarrekeningcon trole als geheel. Onze bevindingen ten aanzien van de indivi duele kernpunten moeten in dat kader worden bezien en niet als afzonderlijke oordelen over deze kernpunten. 302 Rabobank Jaarverslag 2015

RABN | 2015 | | pagina 303