24 Onherroepelijke faciliteiten 25 Werknemers Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Rabo Merchant Bank N.V. Rabo Mobiel B.V. Rabobank International Holding B.V. Rabobank Nederland Participatie Maatschappij B.V. Rabohypotheekbank N.V Rl Acquisition Finance Grootbedrijf B.V. Rl Corporate Finance B.V. Schretlen Co. N.V. Op verzoek van de toezichthouder heeft de Rabobank zich garant gesteld voor de verplichtingen van Rabobank Curapao N.V. Voor Rabo Groen Bank B.V. en Rabobank Ireland Pic. zijn door de Rabobank liquiditeitsgaranties afgegeven. De Rabobank heeft zich in het verleden garant gesteld voor de verplichtingen van een aantal groepsmaatschappijen. Hoewel deze garantstellingen inmiddels geëindigd zijn, blijft de Rabobank aansprakelijk voor de nakoming van verplichtingen welke de groepsmaatschappijen zijn aangegaan gedurende de looptijd van de garantstellingen. In verband met deTrust Preferred Securities garandeert Rabobank op een achtergestelde basis aan elk van de betrokken Trusts de uitkeringen van de LLC aan deTrusts en, bij liquidatie van de LLC, de terugbetaling op de LLC Class B Preferred Secu rities en de daarmee samenhangende betalingen op deTrust Preferred Securities (de 'Guarantees'). Onder de zogenoemde Contingent Guarantee garandeert de Rabobankjegens de LLC dat zij de bedragen die onder de Guarantees zijn verschul digd zal voldoen indien deze meer dan 180 dagen onbetaald zijn gebleven. Interne aansprakelijkstelling (kruislingse garantieregeling) Er bestaat tussen rechtspersonen die behoren tot Rabobank Groep een interne verhouding van aansprakelijkstelling als bedoeld in de Wet op het financieel toezicht (Wft). De regeling houdt in dat in geval van een tekort aan middelen van een deelnemende instelling om haar verplichtingen tegenover haar crediteuren na te komen, de overige deelnemers de middelen van die instelling moeten aanvullen om deze instelling in staat te stellen haar verplichtingen aan haar crediteuren na te komen. De deelnemers zijn per 31 december 2015: De lokale Rabobanken, leden van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. te Amsterdam Rabohypotheekbank N.V. te Amsterdam Raiffeisenhypotheekbank N.V. te Amsterdam Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 Schretlen Co N.V. te Amsterdam De Lage Landen International B.V. te Eindhoven De Lage Landen Financiering B.V. te Eindhoven De Lage Landen Trade Finance B.V. te Eindhoven De Lage Landen Financial Services B.V. te Eindhoven Per 1 januari 2016 zijn de lokale Rabobanken en Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. een juridische fusie aangegaan. Per 1 januari 2016 is tevens de naam van Coöpe ratieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. gewijzigd in Coöperatieve Rabobank U.A. Meer informatie hierover is opge nomen in het hoofdstuk'Gebeurtenissen na balansdatum'. Fiscale eenheid vennootschapsbelasting De Rabobank vormt samen met diverse binnenlandse doch terondernemingen en de aangesloten Rabobanken een fiscale eenheid voor de heffing van de vennootschapsbelasting. Uit hoofde hiervan is iedere tot de fiscale eenheid behorende rechtspersoon hoofdelijk aansprakelijk voor de door de fiscale eenheid verschuldigde vennootschapsbelasting. Dit betreft alle onherroepelijke faciliteiten die tot krediet verlening kunnen leiden. 2015 2014 Niet-opgenomen kredietfaciliteiten 42.701 31.114 Overige 2.748 3.041 Totaal onherroepelijke faciliteiten 45.449 34.155 Waarvan groepsmaatschappijen 12.853 9.384 Het gemiddelde aantal interne en externe werknemers bedraagt 15.758 (2014:15.559), waarvan in het buitenland 3.155 (2014: 3.068). Het gemiddelde aantal interne en externe werk nemers omgerekend naar fulltime-equivalent bedraagt 15.224 (2014:15.207). 2015 2014 Lonen en salarissen 1.131 1.136 Sociale lasten 99 99 297 Overige toelichtingen Rabobank

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 298