Toelichting op de jaarrekening Rabobank 7 Algemeen 2 Grondslagen voor financiële verslaggeving Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank De jaarrekening van de Rabobank, een kredietinstelling als bedoeld in artikel 1:1 van de Wet op het financieel toezicht, is opgesteld in overeenstemming met de in Nederland algemeen aanvaarde grondslagen voor financiële verslaggeving en voldoet aan de wettelijke bepalingen inzake de jaarrekening zoals opgenomen in Titel 9 Boek 2 BW. De hierbij gehanteerde grondslagen komen, op één uitzondering na, overeen met de grondslagen die gebruikt zijn bij het opstellen van de gecon solideerde jaarrekening van Rabobank Groep, die is opgesteld op basis van IFRS zoals goedgekeurd door de Europese Unie. De uitzondering betreft de waardering van deelnemingen (en joint ventures). De deelnemingen worden gewaardeerd tegen nettovermogenswaarde. De terminologie in de onderstaande grondslagen is ontleend aan de geconsolideerde jaarrekening. Rabobank Groep, de Coöperatieve Rabobank U.A. (Rabobank) en de met haar in een groep verbonden rechtspersonen en vennootschappen, is een internationale financiële dienstver lener op coöperatieve grondslag. Rabobank Groep bestond op 31 december 2015 uit 106 zelfstandige lokale Rabobanken (met 506 vestigingen) in Nederland, leden van de centrale organisatie Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. en een aantal gespecialiseerde dochterondernemingen. Per 1 januari 2016 zijn de lokale Rabobanken en Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. een juridische fusie aangegaan. Per 1 januari 2016 is tevens de naam van Coö peratieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. gewijzigd in Coöperatieve Rabobank U.A. Meer informatie hierover is opgenomen in het hoofdstuk'Gebeurtenissen na balansdatum'. De Rabobank is statutair gevestigd in Amsterdam. Elieronderzijn de waarderingsgrondslagen en de grondslagen voor resultaatbepaling opgenomen die gelden voor de jaarre kening van de Rabobank. De belangrijkste grondslagen voor financiële verslaggeving die bij het opstellen van deze jaarrekening zijn toegepast, worden hieronder vermeld. 2.1 Algemeen De geconsolideerde jaarrekening van de Rabobank wordt opge steld volgens International Financial Reporting Standards (IFRS), zoals goedgekeurd door de Europese Unie. De geconsolideerde jaarrekening wordt opgesteld op basis van de hierna opge nomen grondslagen. De overige activa en passiva worden, voor zover niet anders vermeld, op basis van de historische kosten verantwoord.Tenzij anders aangegeven, worden bedragen in de jaarrekening vermeld in miljoenen euro's. In deze grond slagen wordt op een aantal plaatsen verwezen naar indivi duele resultaatposten. De resultatenrekening is opgesteld in overeenstemming met artikel 2:402 BW. De in de grondslagen genoemde resultaatposten komen daarin niet voor. Voor zover voortschrijdende inzichten noopten tot herrubricering, zijn de vergelijkende cijfers aangepast. Nieuwe en gewijzigde standaarden uitgegeven door de IASB en bekrachtigd door de Europese Unie en van toepassing in het huidige boekjaar Verbeteringen in International Financial Reporting Standards cyclus 2011-2013 Het doel van de jaarlijkse verbeteringen is niet-dringende, maar noodzakelijke kwesties te behandelen die door de IASB tijdens de in 2011 begonnen projectcyclus zijn besproken op het gebied van inconsistenties in IFRS of onduidelijke formu leringen. De wijzigingen in IFRS 3 en 13 zijn verduidelijkingen of correcties in de respectieve standaarden. De wijzigingen in IAS 40 betreffen veranderingen in de bestaande vereisten of aanvullende leidraden voor de toepassing van deze vereisten. Deze verbeteringen hebben geen impact op het resultaat of het eigen vermogen en zijn van kracht per 1 januari 2015. 263 Toelichting op de jaarrekening Rabobank

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 264