5 7 Gebeurtenissen na balansdatum 52 Managementverklaring inzake interne beheersing van de financiële verslaggeving 53 Goedkeuring raad van commissarissen Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Na besprekingen tussen Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. gevestigd te Amsterdam; De bij de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. aangesloten coöperatieve banken; werd op de respectievelijke vergaderingen van de ledenraden van de bedoelde banken (2) op 2 december 2015 en algemene vergadering van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boeren leenbank B.A. op 9 december 2015 besloten een juridische fusie aan te gaan per 1 januari 2016. De genomen besluiten hielden onder andere in dat de eerst genoemde bank (1) het vermogen van de bedoelde banken (2) onder algemene titel verkreeg en de bedoelde banken (2) ophielden te bestaan. In verband met de fusie heeft de bank (1) tijdens bovenge noemde algemene vergadering besloten haar naam te wijzigen in Coöperatieve Rabobank U.A. per 1 januari 2016. De juridische fusie heeft geen invloed op de geconsolideerde cijfers. Het management van de Rabobank is verantwoordelijk voor de opzet en instandhouding van een toereikende interne beheer sing van de financiële verslaggeving. Het management is tevens verantwoordelijk voor het opmaken van de geconsolideerde jaarrekening die het vermogen en het resultaat getrouw dient weer te geven. De interne beheersing van de financiële verslaggeving van de Rabobank is een proces dat is bedoeld om een redelijke mate van zekerheid te verschaffen omtrent de betrouwbaarheid van de financiële verslaggeving en de opmaak en getrouwe weergave van de jaarrekening voor externe doeleinden in overeenstemming met de International Financial Reporting Standards, zoals aanvaard binnen de Europese Unie. Alle interne beheersingssystemen, hoe goed van opzet ook, hebben inherente beperkingen. Vanwege deze inherente beper kingen is de interne beheersing van de financiële verslaggeving geen garantie voor het voorkomen of ontdekken van afwijkingen. Tevens gaan toekomstgerichte uitspraken op basis van een beoor deling van de werking van de interne beheersing gepaard met het risico dat de beheersingsmaatregelen ontoereikend worden als gevolg van gewijzigde omstandigheden, of dat de mate waarin het beleid of de procedures worden nageleefd, afneemt. Het management heeft de werking van de interne beheer sing van de financiële verslaggeving van de Rabobank per Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 31 december 2015 beoordeeld op grond van het raamwerk 2013 van de Committee of Sponsoring Organizations oftheTreadway Commission (COSO), zoals vastgelegd in Internal Control - Inte grated Framework. Op basis van die beoordeling is het manage ment van mening dat de interne beheersing van de financiële verslaggeving van de Rabobank per 31 december 2015 met een redelijke mate van zekerheid doeltreffend is op grond van de COSO-criteria. Ernst &Young Accountants LLP, die de geconsolideerde jaar rekening per 31 december 2015 van de Rabobank heeft gecontroleerd, heeft tevens een onderzoek verricht naar de beoordeling door het management van de werking van de interne beheersing van de financiële verslaggeving van de Rabobank en de werking van de interne beheersingsmaat regelen ten aanzien van de financiële verslaggeving van de Rabobank. Het verslag van Ernst Young Accountants LLP is opgenomen op pagina 250. ir. W. Draijer MBA drs. B.C. Brouwers RA Utrecht, 17 februari 2016 Deze jaarrekening is door de raad van commissarissen voor publicatie goedgekeurd op 17 februari 2016. De jaarrekening wordt aan de Algemene Ledenraad voorgelegd ter vaststelling in de vergadering op 20 april 2016.Ten aanzien van de vast stelling van de jaarrekening is in de statuten van de Rabobank het volgende opgenomen: 'Het besluit tot vaststelling wordt genomen met een volstrekte meerderheid van de geldig uitge brachte stemmen van de Algemene Ledenraad'. Namens de raad van bestuur ir. W. Draijer MBA, voorzitter en waarnemend cro drs. B.C. Brouwers RA, cfo drs. R.J. Dekker, lid B.J. Marttin MBA, lid drs. ing. H. Nagel, lid drs. J.L. van Nieuwenhuizen, lid Namens de raad van commissarissen ir. W. Dekker, voorzitter drs. R. Teerlink, plaatsvervangend voorzitter mw. prof. mr. I.P Asscher-Vonk, secretaris L.N. Degle S.L.J. Graafsma RA A.A.J.M. Kamp drs. E.A.J. van de Merwe mw. drs. M.Trompetter 249 Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 250