5 Bedrijfssegmenten Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance BSA/AML In 2015 heeft de Rabobank een schriftelijke overeenkomst gesloten met de Federal Reserve Bank of New York en de New York Department of Financial Services. Als gevolg daarvan dient de Rabobank o.a. het BSA/AML (Bank Secrecy Act/ Anti- Money Laundering) raamwerk voor haar Amerikaanse bedrijf te verbeteren. Rabobank N.A. (RNA), een bijna volledig door de Rabobank in eigendom gehouden groepsmaatschappij, is in 2013 een Consent Order overeengekomen met de US Office of the Comptroller of the Currency met betrekking tot haar BSA/ AML programma. Amerikaanse autoriteiten onderzoeken RNA's BSA/AML compliance programma en het historisch gedrag en de praktijken die hieronder vallen en hebben in verband hiermee documentatie en andersoortige informatie opge vraagd. De Rabobank en RNA werken mee in dit onderzoek. De door de Rabobank te rapporteren segmenten zijn gede finieerd op basis van de 'managementbenadering', dat wil zeggen de segmenten die door het management worden beoordeeld ten behoeve van het strategische management van de Rabobank en om bedrijfsbeslissingen te nemen en verschil lende risks en returns kennen. De Rabobank kent vijf bedrijfssegmenten: binnenlands retail- bankbedrijf, wholesalebankbedrijf en internationaal retailbank- bedrijf, leasing, vastgoed en overige segmenten. Het segment binnenlands retail bankbed rijf bestaat voorna melijk uit de activiteiten van de lokale Rabobanken, Obvion en Roparco. Het segment wholesalebankbedrijf en internationaal retail bankbed rijf ondersteunt Rabobank Groep in het bereiken van marktleiderschap in Nederland en richt zich internationaal op de food- en agrisector. Dit segment ontplooit regionaal cor porate bankingactiviteiten en beschikt daarnaast over wereld wijd opererende onderdelen als Treasury Rabobank Groep, Markets, Acquisition Finance, Global Corporate Clients, Export Finance Project Finance,Trade Commodity Finance en Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 Financial Institutions Group. Ook is zij actief met International Direct Retail Banking en Rabo Private Equity. De internationale retailbankactiviteiten vinden plaats onder het label Rabobank, met uitzondering van ACC Loan Management. Het segment leasing - DLL - is verantwoordelijk voor de leaseactiviteiten en biedt op de Nederlandse thuismarkt een breed pakket lease-, handels- en consumentenfïnancieringsproducten aan. Wereldwijd worden fabrikanten, vendoren en distributeurs bij hun afzet ondersteund met producten op het gebied van activafïnanciering. DLL is in Europa actief met het autoleasebe drijf Athlon. In het segment vastgoed zijn vastgoedactiviteiten belegd. De kernactiviteiten zijn ontwikkeling van woningen, financieren en vermogensbeheer. Rabo Vastgoedgroep is hier actief met de merken BPD en Bouwfonds Investment Manage ment. Daarnaast worden de resultaten van FGH Bank onder het segment vastgoed verantwoord. De overige segmenten van de Rabobank bestaan uit diverse segmenten, waarvan geen enkel segment afzonderlijk vermeld dient te worden. In de overige segmenten zijn voornamelijk de cijfers van de geassocieerde deelnemingen (met name Achmea B.V.) en de hoofdkantoor activiteiten opgenomen. Er zijn geen klanten die een aandeel van meer dan 10% in de totale opbrengsten van de Rabobank hebben. Transacties tussen de bedrijfssegmenten vinden plaats tegen normale commerciële voorwaarden en marktomstandigheden. Het dividend ad 264 (2014:218) dat verstrekt is aan de lokale Rabobanken is in tegenstelling tot voorgaande jaren niet meer opgenomen onder de overige resultaten van het segment binnenlands retailbankbedrijf. Anders dan uit operationele activiteiten zijn er geen andere materiële baten of lasten tussen de bedrijfssegmenten. Rekening houdend met de wijze waarop intern wordt gerapporteerd over de segmenten zijn vanaf de jaarrekening 2015 de gevolgen van hedgeaccounting niet langer opgenomen onder Consolidatie-effecten/ hedge accounting maar onder Overige segmenten. De voor de segmenten gehanteerde grondslagen voor finan ciële verslaggeving zijn dezelfde als die in het hoofdstuk 'Grond slagen voor financiële verslaggeving'zijn beschreven. 214 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 215