Performance Rabobank Groep Rabobank Groep boekte een resultaat van 2,2 miljard euro De groei van de Nederlandse economie keerde in 2015 overtuigend terug. Naast de export droegen ook de binnenlandse bestedingen voor het eerst in jaren weer significant bij aan de economische groei. Het economische herstel zorgt ervoor dat het Nederlandse bedrijfsleven in alle sectoren groeit. De gewogen gemiddelde loan-to-value van de hypotheekportefeuille verbeterde met 5 procent punt tot 73%. Het aantal huizenbezitters met een hypotheekschuld hoger dan de waarde van de woning daalde door aflossingen en doordat woningen in waarde toenamen. In Nederland bleef het herstel van de bedrijfsinvesteringen bescheiden. De nieuwe verstrekkingen aan bedrijven lagen op een laag niveau. Bij de lokale Rabobanken bleven de extra aflossingen op woninghypotheken met 3,4 miljard euro op een hoog niveau. De Nederlandse kredietportefeuille daalde met 3% door deze ontwikkelingen. Buiten Nederland nam de kredietportefeuille wel toe, mede onder invloed van valuta-effecten. Per saldo daalde de kredietverlening aan private cliënten met 3,5 miljard euro tot 426,2 miljard euro. De toevertrouwde middelen namen met 11,3 miljard euro toe tot 337,6 miljard euro. De particuliere spaarmiddelen daalden licht, onder invloed van de extra aflossingen op woninghypo theken. Deze ontwikkelingen resulteerden in een verbetering van de loan-to-depositratio tot 1,25. De liquiditeitsbuffer, gemeten in High Quality Liquid Assets, bedroeg 98 (80) miljard euro. Het nettoresultaat van Rabobank Groep over 2015 kwam uit op 2.214 miljoen euro, een stijging van 372 miljoen euro. In Nederland was de daling van de kosten kredietverliezen bepalend voor het resul taatsherstel bij de lokale Rabobanken. Het ging beter met onze klanten en daardoor ook beter met de Rabobank. Daarnaast droeg de afname van het aantal medewerkers bij de lokale Rabobanken bij aan een daling van de personeelskosten. Onder invloed van het herstel van de woningmarkt en de lagere kosten kredietverliezen lieten FGH Banken RaboVastgoedgroepeveneens een resultaatsverbetering zien. Ook bij DLL steeg het resultaat verder. Het resultaat werd met 604 miljoen euro gedrukt door een goodwill impairment voor Rabobank National Association (RNA). De belastingdruk normaliseerde tot 23%. De lage belastingdruk in 2014 hing vooral samen met uitgestelde belastingvorderingen als gevolg van in het verleden geleden verliezen bij ACC Loan Management. Het rendement op het tier 1 -vermogen verbeterde met 1,3 procentpunt tot 6,5%. Door winstinhouding en de uitgifte van aanvullend tier 1 -vermogen werd het eigen vermogen verder versterkt. De common equity tier 1 -ratio kwam uit op 13,5% en de kapitaalratio op 23,2%. De kosten kredietverliezen daalden met 1,6 miljard euro en kwamen uit op 24 basispunten van de gemiddelde kredietportefeuille. Het langjarige gemiddelde bedroeg 36 basispunten. In Nederland was de daling van de kosten krediet verliezen het grootst. Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 16 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 17