Algemene informatie Rabobank Groep, de Coöperatieve Rabobank U.A. (Rabobank) en de met haar in een groep verbonden rechtspersonen en vennootschappen, is een internationale financiële dienstverlener op coöperatieve grondslag. Rabobank Groep bestond op 31 december 2015 uit 106 zelfstandige lokale Rabobanken (met 506 vestigingen) in Nederland, leden van de centrale organisatie Coöperatieve Centrale Raiffeisen- Boerenleenbank B.A. en een aantal gespecialiseerde dochterondernemingen. Per 1 januari 2016 zijn de lokale Rabobanken en Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. een juridische fusie aangegaan. Per 1 januari 2016 is tevens de naam van Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. gewijzigd in Coöperatieve Rabobank U.A. Meer informatie hierover is opgenomen in het hoofdstuk 'Gebeurtenissen na balansdatum'. Rabobank Groep levert in verschillende landen over de hele wereld diensten op het gebied van retail- banking, wholesalebanking, leasing en vastgoed. Rabobank Groep stelt het gezamenlijke belang van mensen en gemeenschappen voorop en in de dienstverlening staat het leveren van waarde voor de klant centraal. In Nederland ligt de nadruk op breed marktleiderschap, internationaal ligt de focus op het uitbreiden van de leidende positie als food- en agribank. Rabobank Groep is actief in veertig landen en heeft ultimo 2015 circa 51.900 fte's in dienst. Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 Adres: Croeselaan 18 Postbus 17100 3500 HG Utrecht Nederland www.rabobank.com 172 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 173