Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Development en Rabobank Foundation. Voorts zijn besprekingen gewijd aan diversiteit, de verbetering van klantfeedback- management, interne klacht- en meidregelingen en de Week van Waarde, waarin de raad van commissarissen een aanvullende verklaring bij de bankierseed heeft ondertekend in het kader van de invoering van het tuchtrecht. Leden: Cees Veerman, voorzitter (tot 7maart 2015) Ron Teerlink, plaatsvervangend voorzitter (waarnemend voorzitter vanaf 7 maart 2015) Irene Asscher-Vonk Arian Kamp Wout Dekker Marja n Trom petter (vanaf23 september 2015) Benoemingscommissie De benoemingscommissie bereidt de besluitvorming voor van de raad van commissarissen over de samenstelling van en (her)benoemingen in de raad van commissarissen en de raad van bestuur. Zo adviseerde de benoemingscommissie aan de hand van een daartoe opgestelde successieplanning voor de raad van commissarissen en assessments van de hogere executive kaderleden over de personele wijzigingen in de raad van commissarissen, respectievelijk de raad van bestuur in 2015. Ook bracht de commissie advies uit aan de raad van commissarissen over de goedkeuring van benoe mingen op directeursposities binnen Rabobank Nederland en de gelieerde instellingen. In het kader van talentmanage- ment heeft de commissie tevens aandacht besteed aan het onderwerp (gender)diversiteit. Leden: Wout Dekker, voorzitter Henk van Dalen, plaatsvervangend voorzitter (totzijn tijdelijk terugtreden per 6 november 2015) I rene Asscher-Von k (plaatsvervangend voorzitter ad interim vanaf 6 november 2015 ter vervanging van de heer Van Dalen) Arian Kamp Marjan Trompetter (sinds 25 november 2015) HR-commissie De HR-commissie bereidt de besluitvorming voor van de raad van commissarissen over de remuneratie van de leden van de raad van bestuur en het remuneratiebeleid voor de leden van het executive kader. Daarnaast volgt ze nauwgezet het remu neratiebeleid in de externe markt en adviseert ze de raad van commissarissen over de toepassing van de richtlijnen betref fende het beloningsbeleid in de bancaire sector. Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 In 2015 heeft de HR-commissie zich gebogen over de prestatie doelstellingen 2015 voor Identified Staff. Zie het hoofdstuk Belonen elders in dit jaarverslag voor een uitleg van dit begrip. De commissie heeft voorwerk voor de raad van commissarissen verrichtten aanzien van de jaarlijks totaal beschikbare varia bele beloning met onderliggende risicotoets voor Rabobank Groep en ten aanzien van de individuele variabele beloningen van medewerkers behorend tot Identified Staff van Rabobank Groep. De HR-commissie heeft advies aan de raad van commis sarissen uitgebracht over voorstellen tot materiële uitzonde ringen op het Groepsbreed Beloningsbeleid (GBB). Ook heeft de HR-commissie advies uitgebracht over de aanpassingen in het arbeidsvoorwaardenbeleid van het executive kader en van de raad van bestuur. Leden: Henk van Dalen, voorzitter (totzijn tijdelijk terugtreden per 6 november 2015) Irene Asscher-Vonk, lid en voorzitter (ad interim vanaf 6 november 2015 ter vervanging van de heer Van Dalen) Wout Dekker Arian Kamp Marjan Trompetter (sinds 25 november 2015) Beroepscommissie De beroepscommissie fungeert als adviserende beroepsin stantie bij geschillen tussen lokale Rabobanken of tussen een of meer lokale Rabobanken en Rabobank Nederland. In 2015 zijn er geen geschillen aan de beroepscommissie ter behandeling voorgelegd. Leden: Irene Asscher-Vonk, voorzitter Leo Graafsma Arian Kamp Voorstel aan de algemene ledenraad en slotwoord Conform het bepaalde in de statuten van de Rabobank heeft de raad van commissarissen het jaarverslag en de jaarrekening 2015 van de Rabobank en van Rabobank Groep, en de daaraan toegevoegde gegevens onderzocht. De raad van commis sarissen besprak deze stukken met de raad van bestuur, de interne accountant en de externe accountant, Ernst Young Accountants LLP (EY), en nam kennis van de goedkeurende verklaringen van EY bij de jaarrekening 2015. De raad van commissarissen stelt de algemene ledenraad voor om de jaar rekeningen 2015 vast te stellen. 167 Verslag raad van commissarissen

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 168