Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 G4-PR5 Resultaten van onderzoeken naar klanttevredenheid Jaarverslaa: Kerncijfers, zie paa 54 Jaarverslag: Particuliere klant, zie pag 65 Jaarverslaa: Volledige klantfocus, zie paq 73 Privacy van klanten G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering Jaarverslag: Volledige klantfocus, zie pag 73 G4-PR8 Totaal aantal gegronde klachten over inbreuken op de privacy van klanten en het kwijtraken van klantgegevens Aantal klachten ingediend, gerelateerd aan mensenrechten en opgelost via formele klachtencommissies: 2 Aantal klachten ontvangen over inbreuken op de privacy van klanten van externe partijen en onderbouwd door de organisatie: 16 Aantal klachten ontvangen over inbreuken op de privacy van klanten van regelgevende instanties: 4 We rapporteren op grond van verzamelde incidentregistraties van de buitenlandse kantoren en gelieerde instellingen van de Rabobank. Om groepsbrede volledigheid en herleidbaarheid te kunnen waarborgen gaan we de rapportageprocessen aanscherpen. Naleving (productverantwoordelijkheid) G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering De productontwikkeling en de verantwoordelijkheid voor het centrale productassortiment is belegd bij Rabobank Nederland. Alle producten van de Rabobank moeten voldoen aan de gestelde eisen ten aanzien van kwaliteit en geschiktheid voor de doelgroep, voordat zij aan klanten G4-PR9 Monetaire waarde van significante boetes wegens het niet-naleven van wet- en regelgeving betreffende de levering en het gebruik van producten en diensten Productportfolio G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering: Beleid met specifieke maatschappelijke en milieugerelateerde onderdelen toegepast binnen bedrijfsonderdelen Procedures voor het beoordelen en doorlichten van milieugerelateerde en maatschappelijke risico's binnen bedrijfsonderdelen mogen worden aangeboden. Deze toets gebeurt voor de klanten van de lokale Rabobanken door de Product Goedkeuringscommissie (PGC), waarvoor het secretariaat bij Toezicht en Compliance is belegd. Ook voor producten die slechts dooréén lokale Rabobank of een aantal lokale Rabobanken worden gevoerd, moet goedkeuring worden gevraagd bij de Product Goedkeuringscommissie (PGC). Geen significante boetes en overtredingen Jaarverslag, Onze bijdrage aan duurzame ontwikkeling, Management en organisatie, zie pag 53 Jaarverslag, Onze bijdrage aan duurzame ontwikkeling, kerncijfers, zie pag 54 Jaarverslag, Zakelijke klant, zie pag 62 Klantfoto, zie pag 65 Controverses, zie paa 65 We rapporteren op grond van verzamelde incidentregistraties van de buitenlandse kantoren en gelieerde instellingen van de Rabobank. Om groepsbrede volledigheid en herleidbaarheid te kunnen waarborgen gaan we de rapportageprocessen aanscherpen. Processen voor het monitoren van de manier waarop klanten in overeenkomsten of transacties opgenomen milieugerelateerde en maatschappelijke eisen implementeren en naleven Processen voor het verbeteren van de vaardigheid van het personeel ten aanzien van implementatie van milieugerelateerd(e) en maatschappelijk(e) beleid en procedures zoals toegepast binnen bedrijfsonderdelen Interactie met klanten, investeerders en zakenpartners over maatschappelijke en milieugerelateerde risico's en mogelijkheden 150 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 151