Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Lokale gemeenschappen G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-S01 Percentage van de bedrijfsactiviteiten met geïmplementeerde programma's voor contact met lokale gemeenschappen, bepaling van hun effecten en voor ontwikkeling. G4-S02 Bedrijfsactiviteiten met significante feitelijke en mogelijke negatieve gevolgen voor lokale gemeenschappen Naleving (maatschappij) G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-S08 Monetaire waarde van significante boetes en totaal aantal niet-monetaire sancties wegens het niet naleven van wet- en regelgeving Etikettering van producten en diensten G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering: Beleid voor de eerlijke ontwikkeling en verkoop van financiële producten en diensten Jaarverslag, Onze bijdrage aan duurzame ontwikkeling, Management en organisatie, zie pag 53 Jaarverslag, Onze bijdrage aan duurzame ontwikkeling, toelichting bij de kerncijfers, zie pag 54 Jaarverslag: Vitale gemeenschappen, zie pag 55 www.rabobank.com/nl/about-rabobank/in-society/ sustainabilitv/vital-communities/index.html Jaarverslag: Vitale gemeenschappen, zie pag 55 www.rabobank.com/en/imaqes/annual-report-rabobank- foundation-2014.pdf Over de duurzaamheidsverklaring voor leveranciers van de Rabobank: Jaarverslag: Onze bijdrage aan duurzame ontwikkeling, Interne bedrijfsvoering verduurzamen, zie pag 69 www.rabobank.com/nl/about-rabobank/profile/ organisation/key-documents/index.html In het jaar 2015 had Rabobank Groep: 1 niet-monetaire sanctie, 1 boete hoger dan 100.000 euro, 21 casussen die door dispuutresolutiesystemen zijn geweest. De Rabobank definieert significante boete's als boete's hoger dan 100.000 euro. We informeren klanten over risico's van producten middels de financiële bi jsluiter: www.afm.nl/nl-nl/consumenten/ themas/advies/verplichte-info/fb We monitoren het succes daarvan via de vertrouwensmonitor: www.rabobank.com/nl/press/ search/2015/20150928-vertrouwensmonitor-banken.html We rapporteren op grond van verzamelde incidentregistraties van de buitenlandse kantoren en gelieerde instellingen van de Rabobank. Om groepsbrede volledigheid en herleidbaarheid te kunnen waarborgen gaan we de rapportageprocessen aanscherpen. Alleen Nederland geen data beschikbaar Initiatieven gericht op het vergroten van financiële kennis naar type begunstigde G4-PR3 Type informatie over producten en diensten dat verplicht wordt gesteld binnen de organisatieprocedures ten behoeve van informatie over en etikettering van producten en diensten en het percentage belangrijke product- en dienstencategorieën dat onderhevig is aan dergelijke informatievereisten G4-PR4 Totaal aantal gevallen van niet-naleving van regelgeving en vrijwillige codes betreffende informatie over en etikettering van producten en diensten, naar type resultaat www.rabobank.nl/particulieren/voorwaarden/ 100% voor dienstverlening in Nederland Totaal aantal gevallen van niet - naleving van voorschriften met betrekking tot het product en service-informatie en etikettering dat resulteerde in een boete of dwangsom: 2 Totaal aantal gevallen van niet - naleving van voorschriften met betrekking tot het product en service-informatie en etikettering dat resulteerde in een waarschuwing: 16 Totaal aantal gevallen van niet-naleving van vrijwillige codes betreffende product en service-informatie en etikettering: 49 We rapporteren op grond van verzamelde incidentregistraties van de buitenlandse kantoren en gelieerde instellingen van de Rabobank. Om groepsbrede volledigheid en herleidbaarheid te kunnen waarborgen gaan we de rapportageprocessen aanscherpen. 149 Bijlagen bij het maatschappelijk verslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 150