Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank G4-EN20 Emissie van ozonafbrekende stoffen (OAS) Jaarverslaq: Onze inzet, zie pao 68 Dit gaat over 1.3% van de totale C02-voetafdruk (meegenomen in de berekening bij Airconditioning/Cooling) en zijn uitgedrukt in C02- equivalenten De indicator is niet materieel voor onze activiteiten G4-EN21 NOX, SOX en andere significante luchtemissies Niet opgenomen aangezien de Rabobank enkel diensten als producten heeft. Alle relevante broeikasgassen zijn opgenomen als C02-equivalenten in de berekening. Werkgelegenheid G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering Jaarverslaq: Onze inzet, zie pao 68 Jaarverslaq: Medewerkers in hun kracht, zie pao 81 G4-LA1 Totaal aantal en snelheid van nieuwe indiensttredingen en personeelsverloop per leeftijdsgroep, geslachten regio Jaarverslag: Bijlage 3, Duurzaamheid Feiten en cijfers, tabel aannames en verloop personeel, zie paa 136 G4-LA2 Uitkeringen aan voltijd medewerkers die niet beschikbaar zijn voor tijdelijke of deeltijdmedewerkers, per belangrijke bedrijfslocatie. Er is geen verschil in arbeidsvoorwaarden tussen fulltime/ parttime medewerkers of voor medewerkers met een contract voor bepaalde/onbepaalde tijd. Sommige arbeidsvoorwaardelijke regelingen zijn wel afhankelijk van het aantal werkdagen of de arbeidsduur. Denk bijvoorbeeld aan ouderschapsverlof, hiervoor geldt datje 26 maal de geldende arbeidsduur aan verlof kan opnemen. De vaste reiskostenvergoeding wordt gebaseerd op het aantal werkdagen. Sommige arbeidsvoorwaarden worden naar rato van het aantal uren in de arbeidsovereenkomst toegepast. Alleen Nederland Informatie is niet beschikbaar G4-LA3 Aantal medewerkers dat na ouderschapsverlof het werk hervat en in dienst blijft, naar geslacht. In het beginsel heeft iedereen recht op ouderschapsverlof. De Rabobank kan vanwege privacyoverwegingen niet registreren of werknemers kinderen hebben waardoor deze indicator lastig te meten is. In totaal namen 654 mannen en 2.475 vrouwen ouderschapsverlof op. het aantal werknemers dat recht heeft op ouderschapsverlof informatie is niet beschikbaar Opleiding en onderwijs G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering Jaarverslaa: Medewerkers in hun kracht, zie paa 81 G4-LA9 Gemiddeld aantal opleidingsuren per jaar naar geslacht en naar medewerkerscategorie Jaarverslag: Bijlage 3, Duurzaamheid Feiten en cijfers, zie paa 131 Alleen Nederland, totaal is inclusief buitenland informatie is niet beschikbaar G4-LA10 Programma's voor competentiemanagement en levenslang leren die de blijvende inzetbaarheid van medewerkers garanderen en hen helpen bij het afronden van hun loopbaan Jaarverslag: Medewerkers in hun kracht, ontwikkeling van talent en management, zie pag 82 G4-LA11 Percentage medewerkers dat regelmatig wordt ingelicht omtrent prestatie- en loopbaanontwikkeling, naar geslacht en medewerkerscategorie. Jaarverslag: Bijlage 3, Duurzaamheid Feiten en cijfers, zie paa 131 Diversiteit en gelijke kansen G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-LA12 Samenstelling van bestuurslichamen en onderverdeling van medewerkers per medewerkerscategorie naar geslacht, leeftijdsgroep, het behoren tot een bepaalde maatschappelijke minderheid en andere indicatoren van diversiteit. Gelijke beloning voor mannen en vrouwen G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-LA13 Verhouding tussen basissalarissen en beloningen van mannen en vrouwen per medewerkerscategorie, naar belangrijke bedrijfslocatie. Jaarverslag: Medewerkers in hun kracht, diversiteit, kwestie van doen, zie pag 84 Raad van Bestuur Man: 6, Vrouw: 0. Leeftijdscategorie 30-50:2, leeftijdscatgorie >50:4 Raad van Commissarisen Man: 6, Vrouw: 2. leeftijdscategorie 50:8 Jaarverslag: Corporate Governance, zie pag 154 Jaarverslag: Medewerkers in hun kracht, diversiteit, kwestie van doen, zie pag 84 Jaarverslag: Bijlage 3, Duurzaamheid Feiten en cijfers, Alleen Nederland zie pag 131 informatie is niet beschikbaar 148 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 149