Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Indirecte economische effecten G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-EC7 Ontwikkeling en gevolgen van investeringen in infrastructuur en ondersteunde diensten G4-EC8 Significante indirecte economische gevolgen, waaronder de omvang ervan Energie G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-EN3 Energieverbruik binnen de organisatie G4-EN4 Energieverbruik buiten de organisatie G4-EN5 Energie-intensiteit G4-EN6 Daling van het energieverbruik G4-EN7 Verlaging van de energiebehoefte van producten en diensten Emissies G4-DMA Generieke Informatievoorziening Managementbenadering G4-EN15 Directe emissie van broeikasgassen (BKG) (scope 1) G4-EN16 Energetische indirecte emissie van broeikasgassen (BKG) (scope 2) G4-EN17 Overige indirecte emissie van broeikasgassen (BKG) (scope 3) G4-EN18 Intensiteitemissie van broeikasgassen (BKG) G4-EN19 Vermindering emissie van broeikasgassen (BKG) Jaarverslag, Onze bijdrage aan duurzame ontwikkeling, Management en organisatie, zie pag 53 Jaarverslag, Onze bijdrage aan duurzame ontwikkeling, toelichting bij de kerncijfers, zie pag 53 Jaarverslag, Onze bijdrage aan duurzame ontwikkeling, Social impact-meting bij Rabobank Foundation en Rabo Development, zie pag 59 www.rabobank.com/nl/about-rabobank/in-society/ sustainabilitv/vital-communities/index.html www.rabobank.com/nl/about-rabobank/cooperative/ economic-and-social-impact/index.html Jaarverslag: Social impact-meting bij Rabo Foundation en Rabo Development, zie pag 59 Jaarverslag: Social impact-meting bij Rabo Foundation en Rabo Development, zie pag 59 www.rabobank.com/nl/about-rabobank/food- agribusiness/rabo-development/index.html Jaarverslag: Onze inzet, zie pag 68 Jaarverslag: zie pag 131 Jaarverslag: zie pag 126 Jaarverslag: zie pag 131 Jaarverslag: zie pag 126 Jaarverslag: zie pag 131 Jaarverslag: zie pag 126 Jaarverslag: zie pag 131 Jaarverslag: zie pag 126 Jaarverslag: Jaarverslag: Bijlage 3, Duurzaamheid Feiten en cijfers, Bijlage 1Verslagleggingsprincipes, Bijlage 3, Duurzaamheid Feiten en cijfers, Bijlage 1Verslagleggingsprincipes, Bijlage 3, Duurzaamheid Feiten en cijfers, Bijlage 1Verslagleggingsprincipes, Bijlage 3, Duurzaamheid Feiten en cijfers, Bijlage 1Verslagleggingsprincipes, Onze inzet, zie pag 68 Verduurzaming van woningen, zie pag 67 Zie voetnoten in de bijlage voor scope wijzigingen in verslaglegging Zie voetnoten in de bijlage voor scope wijzigingen in verslaglegging Zie voetnoten in de bijlage voor scope wijzigingen in verslaglegging Zie voetnoten in de bijlage voor scope wijzigingen in verslaglegging Jaarverslag, Onze inzet, resultaat, zie pag 68 De Rabobank was ook in 2015 klimaatneutraal. Klimaatneutraliteit is gerealiseerd d.m.v. aanschaf VER's als volgt: - Wind Power Project of CLP Wind Farms (India) Private Limited: 53.353 certificaten - Wind Power Project of CLP Wind Farms (India) Private Limited: 51.568 certificaten Jaarverslag: Bijlage 3, Duurzaamheid Feiten en cijfers, zie pag 131 Jaarverslag: Bijlage 1Verslagleggingsprincipes, zie pag 126 Jaarverslag: Onze inzet, zie pag 68 Jaarverslag: Bijlage 3, Duurzaamheid Feiten en cijfers, zie pag 131 Jaarverslag: Bijlage 1Verslagleggingsprincipes, zie pag 126 Jaarverslag: Onze inzet, zie pag 68 Jaarverslag: Bijlage 3, Duurzaamheid Feiten en cijfers, zie pag 131 Jaarverslag: Bijlage 1Verslagleggingsprincipes, zie pag 126 Jaarverslag: Onze inzet, zie pag 68 Jaarverslag: Bijlage 3, Duurzaamheid Feiten en cijfers, zie pag 131 Jaarverslag: Bijlage 1Verslagleggingsprincipes, zie pag 126 Jaarverslag: Onze inzet, zie pag 68 Jaarverslag: Bijlage 3, Duurzaamheid Feiten en cijfers, zie pag 131 Jaarverslag: Bijlage 1Verslagleggingsprincipes, zie pag 126 Jaarverslag: Onze inzet, zie pag 68 informatie is niet beschikbaar informatie is niet beschikbaar informatie is niet beschikbaar informatie is niet beschikbaar Zie voetnoten in de bijlage voor scope wijzigingen in verslaglegging Zie voetnoten in de bijlage voor scope wijzigingen in verslaglegging Zie voetnoten in de bijlage voor scope wijzigingen in verslaglegging Zie voetnoten in de bijlage voor scope wijzigingen in verslaglegging Zie voetnoten in de bijlage voor scope wijzigingen in verslaglegging informatie is niet beschikbaar informatie is niet beschikbaar informatie is niet beschikbaar informatie is niet beschikbaar informatie is niet beschikbaar 147 Bijlagen bij het maatschappelijk verslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 148