Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank G4-42 Rol van het hoogste bestuurslichaam en hooggeplaatste leidinggevenden bij het ontwikkelen, goedkeuren en actualiseren van de purpose-, waarde- of ambitiestatements, strategieën, doelstellingen en het beleid inzake economische, milieugerelateerde en maatschappelijke gevolgen G4-43 Maatregelen genomen om de collectieve kennis van het hoogste bestuurslichaam over economische, milieugerelateerde en maatschappelijke onderwerpen te ontwikkelen en te verdiepen G4-44 Processen waarmee de prestaties van het hoogste bestuurslichaam op het vlak van economische, milieugerelateerde en maatschappelijke onderwerpen geëvalueerd worden. Stappen ondernomen naar aanleiding van de evaluatie van de bestuursprestaties van het hoogste bestuurslichaam op het vlak van economische, milieugerelateerde en maatschappelijke onderwerpen, waaronder ten minste, mutaties in lidmaatschappen en wijzigingen in de organisatiepraktijk G4-45 De rol van het hoogste bestuurslichaam bij het vaststellen en beheersen van economische, milieugerelateerde en maatschappelijke gevolgen, risico's en mogelijkheden. Het benutten van overleg met stakeholders ter ondersteuning van het vaststellen en beheersen van economische, milieugerelateerde en maatschappelijke gevolgen, risico's en mogelijkheden door het hoogste bestuurslichaam. G4-46 De rol van het hoogste bestuurslichaam bij het toetsen van de effectiviteit van de risicomanagementprocessen voor economische, milieugerelateerde en maatschappelijke onderwerpen van de organisatie G4-47 Frequentie van toetsing van economische, milieugerelateerde en maatschappelijke gevolgen, risico's en mogelijkheden door het hoogste bestuurslichaam. G4-48 Hoogste commissie of functie die het duurzaamheidsverslag van de organisatie formeel toetst en goedkeurt en zorgt dat alle materiële Aspecten aan bod komen G4-49 Proces voor het voorleggen van belangrijke vraagstukken aan het hoogste bestuurslichaam G4-50 Aard en totale aantal belangrijke vraagstukken voorgelegd aan het hoogste bestuurslichaam en het/de mechanisme(n) gebruikt om ze te benaderen en op te lossen G4-51 Beloningsbeleid voor het hoogste bestuurslichaam en hooggeplaatste leidinggevenden G4-52 Proces voor het vaststellen van beloningen G4-53 Mechanismen waarbij de standpunten van stakeholders inzake beloning meegewogen worden, met inbegrip van uitslagen van stemmingen over beloningsbeleid en -voorstellen, indien van toepassing. G4-54 Verhouding tussen de totale jaarlijkse compensatie voor de best betaalde persoon binnen de organisatie in elk land met belangrijke bedrijfsactiviteiten en de mediane totale jaarlijkse compensatie voor alle medewerkers (uitgezonderd de best betaalde persoon) in dat land Artikel 17 www.rabobank.com/nl/images/reglement-rvb.pdf Jaarverslag: Verslag van de raad van commissarisen, Sessies voor permanente educatie en overige opleidingsinspanningen, zie pag 165 www.rabobank.com/nl/images/reglement-rvb.pdf. Artikel 3.3 Jaarverslag: Beloningsbeleid, afgewogen mix prestatiedoelstellingen, zie pag 102 Jaarverslag: Beloningen Raad van Bestuur, Performance management, zie pag 106 Jaarverslag: Verslag Raad van Commissarisen, Strategie, zie pag 159 Jaarverslag: Verslag Raad van Commissarisen, Reflectie eigen functioneren, zie pag 161 Jaarverslag: Verslag Raad van Commissarisen, Audit committee, zie pag 165 Jaarverslag: Verslag Raad van Commissarisen, Risk committee, zie pag 166 Jaarverslag: Verslag Raad van Commissarisen, Commissievergaderingen, zie pag 163 Jaarverslag: commissie voor coöperatieve aangelegenheden, zie pag 166 Jaarverslag: Corporate governance lokale ledenraden, zie pag 155 De raad van commissarissen heeft zich frequent verdiept in de voortgang van diverse belangrijke projecten en thema's zoals activeren klantfocus, Banking for Food, optimalisering evenwicht tussen toezicht en klantbediening, balansverlichting en kapitaalprioritering, data quality en klantintegriteit. Voorts heeft de raad van commissarissen, na een diepgaande voorbespreking in het audit of het risk committee, aandacht geschonken aan (periodieke) rapportages inzake wet- en regelgeving, toezicht, compliance, risken audit. Jaarverslag: Belonen, zie pag 101 Jaarverslag: Belonen, zie pag 101 Jaarverslag: Beloningsbeleid, zie pag 101 www.rabobank.com/nl/images/2014-01 -23-Visie op belonen.pdf Jaarverslag: Bijlage 3, Duurzaamheid Feiten en cijfers, zie pag 131 Alleen Nederland Informatie is niet beschikbaar 145 Bijlagen bij het maatschappelijk verslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 146