Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank G4-23 Significante veranderingen in de Reikwijdte en Afbakening van Aspecten ten opzichte van eerdere verslagperiodes Betrokkenheid stakeholders G4-24 Lijst van groepen stakeholders die de organisatie heeft betrokken G4-25 Basis voor inventarisatie en selectie van stakeholders die moeten worden betrokken G4-26 Benadering van het betrekken van stakeholders, waaronder de frequentie ervan per type en groep stakeholders G4-27 De voornaamste onderwerpen en vraagstukken die naar voren zijn gekomen door de betrokkenheid van stakeholders en hoe de organisatie hierop heeft gereageerd, onder meer via haar verslaggeving Verslagprofiel G4-28 Verslagperiode waarop de verstrekte informatie betrekking heeft G4-29 Datum van het meest recente verslag G4-30 Verslaggevingscyclus G4-31 Contactpunt voor vragen over het verslag of de inhoud ervan G4-32 GRI-'in overeenstemming met'-optie, GRI-inhoudsopgave voor de gekozen optie en verwijzing naar het Externe- assurancerapport G4-33 Beleid en huidige praktijk met betrekking tot het verkrijgen van externe assurance voor het verslag Governance G4-34 De bestuursstructuur van de organisatie, met inbegrip van commissies die vallen onder het hoogste bestuurslichaam en verantwoordelijk zijn voor specifieke taken, zoals het bepalen van de strategie of het overzicht over de organisatie G4-35 Proces voor het delegeren van autoriteit inzake economische, milieugerelateerde en maatschappelijke onderwerpen door het hoogste bestuurslichaam aan hooggeplaatste leidinggevenden en andere medewerkers G4-36 G4-37 Functie(s) op bestuursniveau met verantwoordelijkheid voor economische, milieugerelateerde en maatschappelijke onderwerpen, en of personen in deze functie rechtstreeks aan het hoogste bestuurslichaam rapporteren Proces voor overleg tussen stakeholders en het hoogste bestuurslichaam over economische, milieugerelateerde en maatschappelijke onderwerpen Geen wijzigingen Jaarverslag: Bijlage 2, Dialoog met maatschappelijke organisaties en klanten, zie paq 128 Jaarverslag: Bijlage 1Verslagleggingsprincipes, zie pag 126 Jaaroverzicht: Dialoog met stakeholders, www.rabobank. com/nl/about-rabobank/results-and-reports/annual- review/2015/stakeholder-dialogue/index.html Jaarverslag: Bijlage 1Verslagleggingsprincipes, zie pag 126 Jaaroverzicht: Dialoog met stakeholders, www.rabobank. com/nl/about-rabobank/results-and-reports/annual- review/2015/stakeholder-dialogue/index.html Jaarverslag: Bijlage 1: Verslagleggingsprincipes, zje_pagj_26 Jaaroverzicht: Dialoog met stakeholders, www.rabobank. com/nl/about-rabobank/results-and-reports/annual- review/2015/stakeholder-dialogue/index.html 2015 Rabobank Annual Report 2014 (publication: April 2015) Jaarlijks Jaarverslag: Colofon Jaarverslag: GRI-tabel, zie pag 141 Jaarverslag: Bijlage 1Verslagleggingsprincipes, zie pag 126 Jaarverslag: Assurance report, zie pag 123 Jaarverslag: Assurance report, zie pag 123 Jaarverslag: Onze bijdrage aan duurzame ontwikkeling, zie pag 52 Jaarverslag: Profiel van Rabobank Groep, zie pag 10 Bijlage Corporate Governance, zie pag 154 Jaarverslag: Onze bijdrage aan duurzame ontwikkeling, management en organisatie, zie pag 53 Algemeen proces voor het mandateren van taken: www.rabobank.com/nl/images/reqlement-rvb.pdf Bas Rüter, directeur Duurzaamheid rapporteert direct aan Berry Marttin Jaarverslag: Samenstelling Raad van Bestuur, zie pag 113 Jaarverslag: Onze bijdrage aan duurzame ontwikkeling, management en organisatie, zie paq 53 Jaaroverzicht: Dialoog met stakeholders, www.rabobank. com/nl/about-rabobank/results-and-reports/annual- review/2015/stakeholder-dialogue/index.html www.rabobank.com/nl/about-rabobank/profile/ organisation/board/general-members-council.html G4-38 Samenstelling van het hoogste bestuurslichaam en zijn commissies G4-39 Geef aan of de voorzitter van het hoogste bestuurslichaam eveneens een leidinggevende functie heeft G4-40 Voordrachts- en selectieprocessen voor het hoogste bestuurslichaam en zijn commissies, en criteria toegepast bij de voordracht en selectie van leden van het hoogste bestuurslichaam G4-41 Processen waarmee het hoogste bestuurslichaam waarborgt dat strijdige belangen worden vermeden Jaarverslag: Samenstelling Raad van Bestuur, zie pag 113 De raad van bestuur bestaat enkel uit personen van het mannelijk geslacht Sinds 1972, het jaar dat Rabobank Nederland in bedrijf werd gesteld. Door het tweeledig model is de voorzitter van de raad van bestuur altijd niet-uitvoerend en onafhankelijk. De benoeming van leden van de raad van bestuur wordt ter toetsing voorgelegd aan de toezichthouders en ter advisering aan de ondernemingsraad, www.rabobank.com/ nl/images/reglement-benoemings-commissie.pdf Artikel 15 www.rabobank.com/nl/images/reglement-rvb.pdf 144 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 145