Strategie Eén Rabobank: sterker en dichterbij De Rabobank is een klantgerichte en coöperatieve bank. Onze missie is om een bijdrage te leveren aan welzijn en welvaart in Nederland én aan de oplossing van het wereldwijde voedselvraagstuk. Dit streven is voor ons de voorwaarde om een betekenisvolle coöperatie te kunnen zijn en op lange termijn succesvol te blijven voor klanten, leden, medewerkers en de maatschappij. Al meer dan 115 jaar is de Rabobank een coöperatieve bank. We zijn aanwezig in de samenleving en zijn sterk betrokken bij onze klanten en leden. Dat willen we blijven, juist ook in een wereld die sneller dan ooit verandert. Een wereld met verschuivende klantbehoeftes, grote veranderingen in de economie, razendsnelle technologische ontwikkelingen en steeds strengere regelgeving voor banken. In het Strategisch Kader 2016-2020 hebben we beschreven wat we de komende vijfjaar willen bereiken. Daarnaast gaan we in op de manier waarop we de nieuwe strategie zullen implementeren en welke concrete financiële doelen we nastreven. Het Strategisch Kader 2016-2020 geeft een aangescherpte focus op een betere klantbediening en een verhoging van onze prestaties. Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 Ambities: wat we willen bereiken? Het is onze ambitie om in Nederland de meest klantgerichte bankte zijn en wereldwijd een leidende food- en agribank. De visies Bankieren voor Nederland en Banking for Food geven betekenis aan de klantgerichte coöperatie. De duurzaamheids strategie 'Samen Duurzaam Sterker'vormt een belangrijke bouwsteen in deze visies. O Lees hier de omgevingsanalyse op basis waarvan het Strategisch Kader 2016-2020 tot stand is gekomen. Bankieren voor Nederland De Rabobank is via haar leden en klanten verbonden aan de toekomst van Nederland. Gaat het goed met onze klanten, dan gaat het ook goed met de bank. Als coöperatieve bank kunnen we ons onderscheiden door een gerichte bijdrage te leveren aan de uitdagingen waar Nederland de komende jaren voor staat. Zo leveren we een aandeel aan duurzame welvaart en welzijn in Nederland. Met Bankieren voor Nederland willen wij het Nederland van de toekomst versterken vanuit drie invals hoeken: 1We verbeteren het verdienvermogen van Nederland door ons te richten op de groeithema's mobiliteit, vitaliteit, food en agri, grondstoffen, water en wonen. 2. We stimuleren een optimale levensloop van Nederlandse huishoudens door klanten te helpen zelfverzekerd financiële keuzes te maken. 3. We versterken de leefomgeving van lokale gemeenschappen door de inzet van coöperatief dividend en onze lokale parti cipatieagenda. Dankzij onze lokale aanwezigheid kunnen we inspelen op onderwerpen die in de regio op de agenda staan. O Bekijk hier de film Bankieren voor Nederland. Banking for Food Nederland is wereldwijd toonaangevend in de food- en agri- sector. De Rabobank heeft vanuit haar agrarische oorsprong aan deze positie bijgedragen en wil ook in de toekomst een rele vante en duurzame bijdrage leveren aan de wereldwijde food- en agrisector. We vergroten onze commerciële slagkracht door onze klantfocus te verscherpen, de ketenaanpak te integreren, onze kennis te ontsluiten, intern beter samen te werken en nog meer in te zetten op innovatieve mogelijkheden. Met Banking for Food willen we een prominente rol spelen in het maat schappelijk debat over het brede voedselvraagstuk. Ook hopen we producenten en consumenten, boeren en burgers met elkaar te verbinden. O Lees hier meer over de visie Banking for Food. 12 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 13