Bijlagen bij het maatschappelijk verslag 2015 Bijlage 4 Sustainable Development Goals Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 In 2015 zijn door de Verenigde Naties de 17 Sustainable Deve lopment Goals (SDG) gelanceerd. De SDG's zijn een universeel pakket van doelstellingen en indicatoren waarop landen hun politieke beleid de komende 15 jaar moeten gaan afstemmen. De SDG's zijn ook een oproep aan mensen en bedrijven om tot actie over te gaan, om de armoede uit te bannen, het welzijn te versterken, het milieu te beschermen en de klimaat verandering aan te pakken. De maatschappelijke doelen van de Rabobank sluiten hierbij aan. In de onderstaande staat een overzicht waarin we de ambities en bijdragen van de Rabobank aan maatschappelijke en duurzame ontwikkeling hebben gekoppeld aan de SDG's. Sustainable Development Goals SDG 1: End poverty in all its forms everywhere SDG 3: Ensure healthy lives and promote well-being for all at all ages. Pillar I: Human Rights We ondersteunen maatschappelijke initiatieven in de gemeenschappen waarin we actief zijn met menskracht, kennis, netwerken, faciliteiten en jaarlijkse maatschappelijke investeringen zonder winstoogmerk ter grootte van 3% van de winst, (zie pag 55) Verduurzamen landbouw en voedselketens Global Compact pillars Pillar II: Pillar III: Labour Environment Hoe een Nederlandse bank Indiase pluimveehouders hielp SDG 2: End hunger, achieve food security and improved nutrition; promote sustainable agriculture. We dragen actief bij aan het verbeteren van agrarische waardeketens doordat duurzaamheid integraal onderdeel is van onze visie op sectoren. We delen deze kennis in dialoog met onze klanten, (zie pag 60) Nieuwe routes voorvers voedsel in China In 2020 vindt meer dan 80% van de particuliere klanten uit kwetsbare groepen dat ze bij de Rabobank hun bankzaken goed kunnen afhandelen, (zie pag 66) samen bankieren In 2020 ondersteunen we 1.000 nieuwe collectieve lokale maatschappelijke initiatieven bij hun zakelijk succes, waarvan 500 in Nederland en 500 in ontwikkelingslanden, (zie pag 55) Voeding voor preventieve gezondheidszorg Pillar IV: Anti Corruption We ondersteunen maatschappelijke initiatieven in de gemeenschappen waarin we actief zijn met menskracht, kennis, netwerken, faciliteiten en jaarlijkse maatschappelijke investeringen zonder winstoogmerk ter grootte van 3% van de winst, (zie pag 55) De Rabobank legt klimaataanpak vast in statement We formuleren onze visie op kansen voor verduurzaming van de agrarische waardeketens van soja, palmolie, rietsuiker, bosbouw, rundvlees, zuivel, vis, koffie, cacao en biomaterialen. We delen onze visie en participeren actief in Round Tables of vergelijkbare initiatieven om de verduurzaming van deze agrarische waardeketens te versnellen en werken met onze klanten samen om de uitkomst van deze dialogen zakelijk succesvol in hun bedrijfsvoering te integreren. (zie pag 60) Weggooien is jammer van voedsel, geld en CO. Verklaring anti-corruptie Duurzaamheidsbeleid 138 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 139