Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Verantwoordelijkheden van de Raad van Bestuur en Raad van Commissarissen voor het Verslag De Raad van Bestuur is verantwoordelijk voor het opmaken en juist weergeven van het Verslag in overeenstemming met de GRI G4 Richtlijnen. De informatie in het Verslag moet worden beschouwd in samenhang met deze criteria. In dit kader is het bestuur verantwoordelijk voor een zodanige interne beheersing die het noodzakelijk acht om het opmaken van Verslag mogelijk te maken zonder afwijkingen van materieel belang als gevolg van fouten of fraude. De Raad van Commissarissen is verantwoordelijk voor het uitoefenen van toezicht op Rabobank's rapportageproces. Onze verantwoordelijkheid voor de controle van het Verslag Onze verantwoordelijkheid is het zodanig plannen en uit voeren van de controleopdracht dat wij daarmee voldoende en geschikte onderbouwing verkrijgen voor het door ons af te geven oordeel. Wij passen de 'Nadere voorschriften accountantskantoren ter zake van assurance-opdrachten (RA)'toe. Op grond daarvan beschikken wij overeen samenhangend stelsel van kwaliteits beheersing inclusief vastgelegde richtlijnen en procedures inzake de naleving van ethische voorschriften, accountants standaarden en andere relevante wet- en regelgeving. Onze controle is uitgevoerd met een hoge maar geen absolute mate van zekerheid, waardoor het mogelijk is dat wij tijdens onze controle niet alle fouten en fraude ontdekken. De geselecteerde werkzaamheden zijn gebaseerd op ons begrip van het Verslag en andere opdrachtomstandigheden, alsook van onze overwegingen inzake gebieden waar zich mogelijk afwijkingen van materieel belang kunnen voordoen. Wij hebben de volgende werkzaamheden uitgevoerd: Het uitvoeren van een risicoanalyse, waaronder een media- analyse, ter verdieping van ons inzicht in de relevante onderwerpen voor het Verslag Rabobank gedurende de rapportageperiode; Het beoordelen van de opzet en bestaan van rapportage processen en het testen van de werking van de controles voor de kwalitatieve en kwantitatieve informatie in het Verslag; Het afnemen van interviews met relevante medewerkers op groeps- en lokaal niveau verantwoordelijk voor de duur zaamheidstrategie, beleid, communicatie, implementatie en management; Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 Het afnemen van interviews met relevante medewerkers op groepsniveau en lokaal niveau verantwoordelijk voor het aan leveren van informatie voor het Verslag; Locatiebezoeken aan en selectie van bedrijfsonderdelen met als doel het beoordelen en testen van de brongegevens; Het beoordelen van interne en externe documentatie, op basis van deelwaarnemingen, om vast te stellen of de infor matie in het Verslag voldoende is onderbouwd; Het analyseren van data en trends aangeleverd door alle bedrijfsonderdelen voor consolidatie op groepsniveau; Het beoordelen en testen van de werkzaamheden uitgevoerd door Audit Rabobank. Amstelveen, 17 februari 2016 KPMG Advisory N.V. A.A. Kuijpers RA 124 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 125