Controleverklaring van de onafhankelijke accountant Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 Aan: de algemene ledenraad van Coöperatieve Rabobank U.A. De in dit verslag op pagina 116 tot en met 121 opgenomen jaarcijfers 2015, bestaande uit de geconsolideerde balans per 31 december 2015, geconsolideerde winst-en-verliesrekening, geconsolideerd overzicht van gerealiseerde en niet-gereali- seerde resultaten, geconsolideerd vermogensoverzicht, gecon solideerd overzicht van kasstromen en bedrijfssegmenten over 2015, zijn ontleend aan de gecontroleerde geconsolideerde jaarrekening 2015 van Coöperatieve Rabobank U.A. (hierna: Rabobank) te Amsterdam. Wij hebben een goedkeurend oordeel verstrekt bij die jaarrekening in onze controleverklaring van 17 februari 2016. De jaarcijfers 2015 bevatten niet alle toelichtingen die zijn vereist op basis van International Financial Reporting Standards zoals aanvaard binnen de Europese Unie en Titel 9 Boek 2 BW. Het kennisnemen van de jaarcijfers 2015 kan derhalve niet in de plaats treden van het kennisnemen van de gecontroleerde geconsolideerde jaarrekening 2015 van de Rabobank. Verantwoordelijkheid van de raad van bestuur De raad van bestuur is verantwoordelijk voor het opstellen van de jaarcijfers 2015 in overeenstemming met de gecontroleerde geconsolideerde jaarrekening 2015 en de daarin opgenomen grondslagen voor financiële verslaggeving. Verantwoordelijkheid van de accountant Onze verantwoordelijkheid is het geven van een oordeel over de jaarcijfers 2015 op basis van onze werkzaamheden, uitge voerd in overeenstemming met Nederlands Recht, waaronder de Nederlandse Standaard 810, Opdrachten om te rapporteren betreffende samengevatte financiële overzichten. Oordeel Naar ons oordeel zijn de jaarcijfers 2015 in alle van materieel belang zijnde aspecten consistent met de gecontroleerde geconsolideerde jaarrekening 2015 van de Rabobank en in overeenstemming met de daarin opgenomen grondslagen voor financiële verslaggeving. Amsterdam, 17 februari 2016 Ernst Young Accountants LLP w.g. drs. C.B. Boogaart RA 122 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 123