Profiel van de nk Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance De Rabobank is een internationale financiële dienstverlener op coöperatieve grondslag, actief op het gebied van bankieren voor particulieren en bedrijven, private banking, leasing en vastgoed. Als coöperatieve bank stelt de Rabobank het klant- belang centraal in de dienstverlening. De Rabobank is een vooraanstaande klantgerichte coöperatieve bank in Nederland en een leidende food- en agribank in de wereld. Gedurende 2015 bestond Rabobank Groep uit meer dan 100 zelfstandige lokale Rabobanken in Nederland en de centrale organisatie, de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. (Rabobank Nederland) met dochters en deelnemingen binnen en buiten Nederland. Vanaf 1 januari 2016 werkt de Rabobank vanuit een gewijzigde coöperatieve structuur; met één coöperatie, één bankvergunning en één bestuursverslag. Lees meer hierover in het hoofdstuk Strategie en in het hoofdstuk Corporate governance. O Lees hier meer over de Rabobank. Ultimo 2015 telde de Rabobankorganisatie 106 lokale Rabobanken. Het aantal klanten van de lokale Rabobanken bedroeg ruim 7,2 miljoen. Het ledenaantal kwam uit op 1.945.000. Bij de Rabobank in Nederland werken circa 40.000 in- en externe medewerkers. Buiten Nederland werken er bij de Rabobank ongeveer 12.000 in-en externe medewerkers. Rabobank Groep is actief in 40 landen. Binnenlands retailbankbedrijf De Rabobank is in Nederland een prominente speler op de hypotheek-, spaar-, betaal-, beleggings- en verzekeringsmarkt. Daarnaast is ze een belangrijke financiële dienstverlener voor het midden- en kleinbedrijf, de food- en agrisector en het grootzakelijke segment. Ultimo 2015 hadden de lokale Rabo banken 506 vestigingen en 2.206 geldautomaten. Ze bedienen circa 6,4 miljoen particuliere klanten en ongeveer 800.000 zakelijke klanten in Nederland met een compleet pakket aan financiële diensten. Naast de lokale Rabobanken behoren ook hypotheekbedrijf Obvion en spaarbank Roparco tot het binnen lands retailbankbedrijf. Het personeelsbestand van het binnen lands retailbankbedrijf bedraagt circa 24.000 in- en externe fte's. Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 Nederlands en internationaal wholesalebankbedrijf en internationale rural- en retailbankbedrijf Het wholesalebankbedrijf bedient de grote zakelijke binnen landse en buitenlandse bedrijven. In Nederland worden alle sectoren bediend. Internationaal richt de Rabobank zich met een wereldwijd kantorennetwerk op een leidende positie in de food- en agrisector, zowel in de industriële bedrijfstakken als op het gebied van het financieren van agrarische bedrijven en gerelateerde handelstromen. Rural banking richt zich op de financiering van agrarische ondernemers in het buitenland. De internationale retailbankingactiviteiten beslaan drie landen: de Verenigde Staten (RNA), Indonesië en Ierland (ACC Loan Management). Wholesale, Rural Retail heeft een internationaal kantorennetwerk met vestigingen in 25 landen. Daarnaast heeft de Rabobank met RaboDirect internetspaarbanken in België, Duitsland, Ierland, Australië en Nieuw-Zeeland. Hettotale personeelsbestand van het wholesalebankbedrijf en internationale rural-en retailbankbedrijf bedraagt circa 9.600 in- en externe fte's. DLL DLL is binnen Rabobank Groep de specialist op het gebied van leasing. Met vendor finance ondersteunt ze wereldwijd fabri kanten en distributeurs bij de afzet van producten en diensten. DLL biedt op activa gebaseerde financieringsoplossingen aan in meer dan 35 landen. Via dochterbedrijf Athlon is DLL behalve in Nederland nog actiefin tien andere Europese landen. In Nederland biedt DLL een breed pakket leaseproducten aan voor het midden- en kleinbedrijf, evenals vendor finance, factoring en handels- en consumentenfinancieringsproducten. De laatste onder andere via de online aanbieder van consump tief krediet Freo. Het personeelsbestand van DLL bedraagt ongeveer 5.800 in- en externe fte's. Vastgoed Rabo Vastgoedgroep en FGH Bank maken deel uit van het segment vastgoed. Rabo Vastgoedgroep is actiefin vastgoed- en gebiedsontwikkeling en investmentmanagement. Dit onder deel bestaat uit BPD (realisatie van woon- en leefomgevingen) en Bouwfonds Investment Management (manager van vastgoed fondsen). Rabo Vastgoedgroep is primair actief in Nederland, maar daarnaast ook op kleinere schaal in Frankrijk en Duitsland. 10 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 11