Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance een maximum per functieschaal en een variabele belonings structuur die is gekoppeld aan deze functieschaal. De hoogte van de beloning binnen deze structuren wordt bepaald door de beloning in de relevante markt en de positie die de Rabobank en de betreffende eenheid qua beloning willen innemen in die markt. Voor 2015 zijn als onderdeel van de eerste fase van het project beloningsstructuren ontwikkeld op basis van de hiervoor beschreven principes voor een drietal eenheden. In 2016 wordt dit project verder uitgerold binnen het Wholesale-domein. Hierbij zullen de ervaringen vanuit de beloningsronde 2015 als belangrijke input worden gebruikt. Beloningsbeleid overige groepsonderdelen DLL DLL kent een eigen beloningsbeleid dat wereldwijd is inge voerd. Bij DLL werken circa 5.300 medewerkers, van wie 4.000 buiten Nederland. Binnen DLL had in 2015 één medewerker een totale beloning hoger dan 1 miljoen euro. Beloningscomponenten DLL kent in Nederland een beloningspakket dat bestaat uit vaste en variabele beloningsbestandsdelen en diverse secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een pensioen regeling. De percentages variabel variëren van 5% tot 20%, afhankelijk van functieniveau. Buiten Nederland wordt het beloningspakket wat betreft de hoogte van het vaste inkomen, het variabele inkomen en de benefits gebaseerd op de lokale markt van het betreffende land. Benchmark Benchmarking gebeurt in principe per land en is gebaseerd op een vergelijking met relevante beloningsmarkt(en). Van oudsher wordt in Nederland boven de mediaan van de markt 'financiële dienstverlening' betaald. Er wordt daarom naar gestreefd om de relatief goede positie ten opzichte van de arbeidsmarkt te matigen. Buiten Nederland streven we naar een positie tussen mediaan en het derde kwartiel. Performance management DLL hanteert een eigen systeem voor performance manage ment. Daarmee stuurt zij op het behalen van resultaten, op het in de praktijk brengen van de DLL-kernwaarden en op de ontwikkeling van medewerkers. Dit instrument draagt bij aan: regelmatig contact tussen leidinggevende en medewerker over diens functioneren; de ontwikkeling van medewerkers; Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 helderheid in wederzijdse verwachtingen tussen leiding gevende en medewerker; sturen op het behalen van bedrijfsdoelstellingen; transparantie in beoordelen. Als onderdeel van de PM-cyclus voeren leidinggevende en medewerker jaarlijks een aantal gesprekken: het afsprakenge- sprek, het voortgangsgesprek en het beoordelingsgesprek. Ontwikkeling beloningspakket DLL heeft in 2015 verdere stappen gezet op het gebied van de matiging van variabele beloning: voor de meeste Identified Staff is de variabele beloning ook buiten Nederland beperkt tot 20%. In Nederland bedroeg de algemene verhoging 1,0% in 2015. Voor 2016 wordt een algemene verhoging toegekend van 0,5%. Er loopt voor de activiteiten van DLL op het Amerikaanse con tinent een pilot om de toekenning van de variabele beloning minder complex te maken. Deze pilot wordt voortgezet in 2016. In 2016 zal daarnaast een fundamentele discussie plaatsvinden over de performance managementsystematiek. DLL heeft verdere stappen gezet in de beheersing en monito ring van de arbeidsvoorwaarden wereldwijd. Er is een wereld wijd Compensation Benefïts-monitoringplan vastgesteld, op basis waarvan de toepassing van het beloningsbeleid vanaf 2016 systematisch wordt gemonitord. Rabo Vastgoedgroep Rabo Vastgoedgroep voert een eigen beloningsbeleid dat voldoet aan de eisen van het Groepsbreed Beloningsbeleid van de Rabobank. In Nederland zijn er naast de hoofddirectie (bestaande uit vier medewerkers en per 1 december 2015 drie medewerkers) circa 40 executive medewerkers en circa 1.040 cao-medewerkers. Deze groepen kennen elk hun eigen arbeids voorwaardenpakket. Circa 550 medewerkers zijn werkzaam bij dochterondernemingen buiten Nederland. Iedere buitenlandse organisatie heeft een eigen beloningsbeleid. In januari 2015 is bekendgemaakt dat FGH Bank wordt geïnte greerd binnen de Rabobank. Het personeel van FGH Bank heeft geheel 2015 onderdeel uitgemaakt van Rabo Vastgoedgroep. Dit zal ook deels zo zijn voor het jaar 2016. Daarmee blijven zij vooralsnog vallen onder het arbeidsvoorwaardenbeleid van Rabo Vastgoedgroep. 111 Belonen

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 112