Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Beloning in het domein Wholesale, Rural Retail Het grootste deel van de medewerkers in Wholesale, Rural Retail werkt buiten Nederland. Binnen dit domein wordt de beloning primair gedreven door de marktpraktijk in het betref fende land binnen de kaders van het Groepsbreed Belonings beleid. Beloningscomponenten Nederland De medewerkers onder Nederlands contract in het domein Wholesale, Rural Retail vallen onder de Rabobank-cao. Wat hiervoor is vermeld onder 'Binnenlands bankdomein: cao-populatie' is daarmee ook voor deze groep van toepassing. Voor een beperkt aantal specialistische functies geldt in aanvul ling hierop dat zij voor een variabele beloning in aanmerking komen. Deze variabele beloning voor deze groep is gemiddeld nooit hoger dan 20%. Daarnaast is een salarisuitloopregeling mogelijk voor de zwaarste specialistische functies binnen Wholesale, Rural Retail in Nederland. Beloningscomponenten internationaal Het beloningspakket in de buitenlandse kantoren van de Rabobank bestaat uit drie elementen: vast inkomen, variabele beloning en secundaire arbeidsvoorwaarden. De Rabobank streeft voor het totale pakket naar een positie net onder de mediaan. In zijn algemeenheid wordt dit in de verschillende landen bereikt doordat het vaste inkomen en de secun daire arbeidsvoorwaarden rond de mediaan uitkomen en de variabele beloning juist achterblijft bij de markt. Vast inkomen internationaal Het vaste inkomen verschilt per land en is qua hoogte geba seerd op het beloningsniveau in de lokale arbeidsmarkt. Voor Rural Retail zijn de salarissen gebaseerd op salarisschalen met een minimum en een maximum. Deze salarisschalen zijn gekoppeld aan dezelfde functieschalen als in het binnenlands bankbedrijf: 1 tot 11 en SKA en SK B. In het Wholesale-domein worden salarissen gedreven door het relevante marktniveau per functie. Voor Wholesale is in 2015 een project gestart om een wereldwijde salarisstructuur te ontwikkelen en die te koppelen aan de functieschalen 1 tot 11 en SK A en SK B. Variabele beloning internationaal In tegenstelling tot het Nederlandse bankbedrijf is variabele beloning buiten Nederland nog steeds een regulier onder deel van het totale beloningspakket. Voor Rural Retail geldt een model waarin de variabele beloning gekoppeld is aan de functie(schaal) en de prestatie van de medewerker. Het maximaal te bereiken percentage variabele beloning loopt over het algemeen op met het functieniveau. Voor het Wholesale-domein is de variabele beloning gebaseerd op een Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 bonuspool. Het bonusbudget per pool wordt bepaald door de prestaties van Rabobank Groep, Wholesale, Rural Retail en de betreffende business. Deze prestaties worden gemeten op basis van financiële en niet-financiële factoren. Medewerkers krijgen een bonus uit deze pool op basis van hun individuele prestatie, die wordt bepaald door een mix van kwalitatieve en kwantita tieve doelstellingen. In 2015 is een project gestart om de variabele beloning binnen Wholesale verder te structureren en meer in lijn te brengen met de methodiek die al geldt binnen Rural Retail. Secundaire arbeidsvoorwaarden internationaal Het pakket aan secundaire arbeidsvoorwaarden verschilt sterk per land. Het primaire beloningsbeleid (vast inkomen en variabele beloning) wordt qua systematiek centraal gestuurd. Het secundaire arbeidsvoorwaardenpakket wordt primair lokaal bepaald. Dat heeft te maken met verschillen in lokale wet- en regelgeving en marktpraktijk. Benchmark Benchmarking gebeurt in principe per land en is gebaseerd op een vergelijking met peers in de relevante beloningsmarkt(en). De Rabobank hanteert een centraal raamwerk voor benchmar king binnen het domein Wholesale, Rural Retail. Dit raamwerk geeft richting aan de te kiezen marktpositie, de manier waarop de peer groep wordt geselecteerd en de beloningselementen die worden meegegeven. Ook bepaalt het de manier waarop functies worden gekoppeld aan functies in de benchmark- studie, om te borgen dat de functies binnen de Rabobank op de juiste manier worden vergeleken met de functies in de externe markt. Performance management Sinds 2015 kent de Rabobank voor het gehele bankbedrijf één systematiek en proces voor performance management. Ook hanteren we één IT-systeem voor de ondersteuning ervan. De mededelingen onder het kopje Performance management bij 'Binnenlands bankdomein: cao-populatie'gelden daarom ook voor Wholesale, Rural Retail. Ontwikkeling beloningspakket Binnen Wholesale is in 2015 een project gestart om de beloning te herijken en qua systematiek meer te structureren. In het domein Rural Retail is dit in 2012 al gebeurd. De basis binnen Wholesale is in 2015 gelegd door de invoering van een functie waarderingsraamwerk, waarbij alle functies wereldwijd op basis van de zogenaamde Hay-methodiekzijn gewaardeerd en inge deeld in een van de functieschalen 1-11, SK A of SK B. Deze functieschalen zullen de basis vormen voor lokale belo ningsstructuren per land: salarisschalen met een minimum en 110 Rabobank Jaarverslag 2015

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 111