- - - Inhoudsopgave Bestuursverslag Corporate governance Naast bovenstaande maatregelen, gelden onderstaande algemene verboden: Het is niet toegestaan gegarandeerde variabele beloning toe te kennen aan medewerkers'. Persoonlijke hedgingstrategieën zijn onder geen enkele voorwaarde toegestaan. Een ontslagvergoeding reflecteert de kwaliteit van de pres taties van de medewerker. Voor falen of wangedrag zal een medewerker niet worden beloond. In geval van beëindiging van de arbeidsrelatie op initiatief van de medewerker wordt geen ontslagvergoeding toegekend, tenzij de beëindiging het gevolg is van ernstig verwijtbaar handelen of nalaten van de werkgever. Identified Staff Medewerkers die een significante invloed kunnen hebben op het risicoprofiel van de Rabobank, worden aangeduid met de term 'Identified Staff'. Binnen de Rabobank zijn ruim vierhonderd medewerkers aangemerkt als Identified Staff, verspreid over alle onderdelen van Rabobank Groep. Slechts een gedeelte van deze groep komt in aanmerking voor variabele beloning. Voor deze specifieke groep gelden extra strikte regels, om risico's tot een minimum te beperken. De belangrijkste van deze risicobeheersingsmaatregelen staan hieronder kort toegelicht: Afgewogen mix prestatiedoelstellingen Evenals voor andere medewerkers geldt voor Identified Staff dat een evenwichtige balans in prestatiedoelstellingen moet worden aangehouden. Eventuele variabele beloning wordt toegekend op basis van minimaal 50% niet-financiële doel stellingen. Specifiek voor Identified Staff geldt dat de prestaties worden gemeten op verschillende niveaus: groeps-, bedrijfs onderdeel-en individueel niveau. Uitgestelde variabele beloning en toepassing financieel instrument Voor Identified Staff die in aanmerking komen voor variabele beloning, wordt minimaal 50% van de variabele beloning voor waardelijk toegekend en uitgesteld betaald. De uitgestelde betaling bestrijkt ten minste drie jaar. De helft van de variabele beloning ontvangt deze groep in de vorm van Deferred Remu- Jaarrekening Rabobank Groep Jaarrekening Rabobank Pillar 3 neration Notes (DRN's) die één op één zijn gekoppeld aan de koers van Rabobank Certificaten. Voor onvoorwaardelijk toege kende DRN's geldt een retentieperiode van één jaar. Dit houdt in dat DRN's een jaar nadat ze onvoorwaardelijk zijn geworden worden uitbetaald. De raad van bestuur kan deze variabele beloning intrekken of terugvorderen op basis van wet- en regelgeving. Raad van commissarissen Rabobank Vergoedingenstructuur Commissarissen zijn niet in dienst van de Rabobank. Ze ontvangen dan ook geen loon, maar een vergoeding. De totale vergoeding is afhankelijk van de rollen in de diverse commissies. De bezetting van deze commissies staat vermeld in het hoofdstuk Verslag raad van commissarissen Rabobank. De vergoedingenstructuur in 2015 (exclusief btw en overige lasten) is als volgt: Vergoedingenstructuur raad van commissarissen in euro's Voorzitter Plaats vervangend voorzitter Lid Raad van commissarissen 288.750 71.500 55.000 Audit committee 32.500 15.000 15.000 Risk committee 32.500 15.000 15.000 Beroepscommissie 7.500 7.500 Commissie voor coöperatieve aangelegenheden 15.000 15.000 Benoemingscommissie 3.750 3.750 HR commissie 3.750 3.750 Een deel van de vergoeding van de voorzitter van de raad van commissarissen heeft betrekking op de diens rol als voorzitter en op het deelnemen aan de diverse commissies uit de raad van commissarissen. Een ander deel van deze vergoeding heeft betrekking op het goed laten functioneren van de coöperatieve ledeninvloed die uniek is voor de Rabobank en die voortkomt uit de coöperatieve structuur. Individuele vergoedingen De lasten voor leden en oud-leden van de raad van commis sarissen bedroegen in totaal 1,2 (1,6) miljoen euro. Hierin zijn inbegrepen de verschuldigde btw en werkgeversbijdragen. 1 Enkel bij het aannemen van nieuwe medewerkers is het uitsluitend voor het eerste jaar van het dienstverband toegestaan een compen satie toe te kennen voor het vervallen van (uitgestelde) variabele beloning bij de voormalige werkgever. Hierop wordt de volledige cyclus van risicobeheersing toegepast. 103 Belonen

Jaarverslagen Rabobank | 2015 | | pagina 104