Profiel Rabobank Groep De Rabobank Groep is een internationale financiële dienstverlener op coöperatieve grondslag, actief op het gebied van bankieren voor particu lieren en bedrijven, private banking, leasing en vastgoed. Als coöperatieve bank stelt de Rabobank het klantbelang centraal in de dienstverlening. De Rabobank wil een vooraanstaande klantgerichte coöperatieve bank in Nederland zijn en een leidende food- en agribank in de wereld. De Rabobank Groep bestaat uit zelfstandige lokale Rabobanken in Nederland en de centrale organisatie, de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleen- bank B.A. (Rabobank Nederland) met dochters en deelnemingen binnen en buiten Nederland. Eind 2014telde de Rabobankorganisatie 113 lokale Rabobanken. In 2014 heefteen aantal fusies van lokale Rabobanken plaatsgevonden, die gericht zijn op het verbeteren van de professionaliteit en het concurrerend vermogen van de lokale Rabobanken. Een besluit tot fusie wordt genomen door de ledenraad van iedere betrokken bank afzonderlijk. Het aantal klanten van de lokale Rabobanken bedraagt ruim 7,4 miljoen. Het ledenaantal kwam uit op 1.959.000. Bij de Rabobank in Nederland werken circa 39.000 medewerkers. Buiten Nederland werken er bij de Rabobank ongeveer 13.000 medewerkers. De groep is actief in veertig landen. O Lees hier meer over de Rabobank. Binnenlands retailbankbedrijf De Rabobank Groep is in Nederland een prominente speler op de hypotheek-, spaar- en verzekeringsmarkt. Daarnaast is ze een belangrijke financiële dienstverlener voor het midden- en kleinbedrijf, de food- en agrisector en het grootzakelijke segment. Eind 2014 hadden de 113 zelfstandige lokale Rabobanken 547 vestigingen en 2.305 geldautomaten. Ze bedienen circa 6,7 miljoen particuliere klanten en ongeveer 800.000 zakelijke klanten in Nederland met een compleet pakket aan financiële diensten. Naast de lokale Rabobanken behoren ook hypotheek verstrekker Obvion en spaarbank Roparco tot het binnenlands retailbankbedrijf. Wholesalebankbedrijf en internationaal rural- en retailbankbedrijf Het wholesalebankbedrijf bedient de grootste zakelijke binnenlandse en buitenlandse bedrijven. In Nederland worden alle sectoren bediend. Internationaal richt de Rabobank zich met een wereldwijd kantorennetwerk op een leidende positie in de food- en agrisector, zowel in de industriële bedrijfstak als op het gebied van het financieren van boerenbedrijven. Bedrijven in Nederland met een omzet tot 250 miljoen euro worden voornamelijk bediend door de lokale Rabobanken, met ondersteuning van regionale teams van het onderdeel Grootbedrijf Rabobank. Klanten met een omzet boven 250 miljoen euro hebben Wholesale, Rural Retail (voorheen bekend als Rabobank International) als aanspreekpunt. Deze centrale afdeling heeft een internationaal kantorennetwerk met vestigingen in 27 landen. Daarnaast biedt de 8 Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 9