IJzersterke bank: risicomanagement De Rabobank voert een risicobeleid dat gericht is op een gematigd risico profiel. De risicostrategie is gericht op continuïteit en bewerkstelligt de bescherming van de winst en winstgroei, het behoud van solide balans verhoudingen en de bescherming van de identiteit en reputatie. Dit komt onder andere tot uitdrukking in de ruime liguiditeitspositie en de sterke vermogenspositie, onder andere zichtbaar in de maatstaven total capital ratio en liguidity coverage ratio. In het verslagjaar werd voor 22 miljard euro aan langetermijnfunding aangetrokken. In combinatie met de daling in de kredietverlening en de afbouw van kortetermijnfunding is de afhankelijkheid van wholesalefunding verder afgenomen. Ondanks deze sterke positie blijft de Rabobank gevoelig voor de gevolgen van de huidige economische situatie. Ondanks de licht verbeterende omstandigheden in 2014 in Nederland bleven de kosten- kredietverliezen met 2,6 miljard euro op een hoog niveau. Deze beweging betrof hoofdzakelijk de Nederlandse en Ierse vastgoedactiviteiten als gevolg van een grondige herbeoordeling op dit terrein. Risicostrategie EDTF 6 De risicostrategie van de Rabobank ondersteunt het management in het realiseren van de bedrijfsstrategie door het vaststellen van grenzen waarbinnen de Rabobank moet opereren. Een belangrijk vertrekpunt van de risicostrategie is dat het nemen van risico's een inherent onderdeel is van bankieren. Zonder het nemen van risico's zijn geen (winstgevende) bank- activiteiten mogelijk en daarom is niet alleen het accepteren van, maar ook het streven naar een bepaalde mate van risico nemen vanzelfsprekend. De risicostrategie is gericht op continuïteit en is toegespitst op: bescherming van winst en winstgroei; de Rabobanks bedrijfsstrategie is gestoeld op haar coöperatieve achtergrond, waarbij niet wordt gestreefd naar winstmaximalisatie; behoud van solide balansverhoudingen; solide balansratio's zijn essentieel om continuïteit in de dienstverlening aan klanten te bieden tegen duurzame en gunstige condities; bescherming van de identiteit en de reputatie; de Rabobank wil het vertrouwen dat stake holders hebben in de bank beschermen. De missie van de afdeling Risicomanagement is zorgdragen voor financiële stabiliteit en continuïteit van de Rabobank door het bewaken van het risicoprofiel. Een uitgebreid systeem van limieten en controlemechanismen is ingevoerd om het risicoprofiel binnen de Rabobank te monitoren en te managen. De afdeling Risicomanagement zorgt voor een juiste uitvoering van het risicomanagement, die in lijn is met alle wetgeving en zich kan meten met de best practice in de markt. 82 Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 83