Focus op flexibiliteit Jaarlijks publiceert FGH Bank het FGH Vastgoed bericht, een marktrapport met de belangrijkste trends en ontwikkelingen op de vastgoedmarkt. Volgens het FGFH Vastgoed bericht 2014 komt de nadruk in de komende jaren te liggen op flexibiliteit. Er is op dit moment geen goede balans in de vastgoedvoorraad, doordat er voor sommige activiteiten te veel gebouwen zijn en voor andere juist te weinig. Een deel van de voorraad zal anders benut moeten worden of worden getransformeerd tottoekomstbestendig vastgoed. FGFH Bank denkt bij de ontwikkeling van onroerend goed of bij bestaand vastgoed na over alternatieve gebruiksmogelijkheden van het object. Het vastgoed moet een hoog aanpassingsvermogen hebben om te kunnen voldoen aan de veranderde vraag van de maatschappij en wisselende huurders. Het integrale FGH Vastgoed bericht 2014 kunt u terugvinden op de website van FGH Bank. Stijging beheerd vermogen Bouwfonds Investment Management Bouwfonds Investment Management richt zich op beleggingsproducten in de categorieën vastgoed, infrastructuur en natuurlijke hulpbronnen. Binnen deze categorieën richt Bouwfonds Investment Management zich specifiek op vijf sectoren: commercieel vastgoed, woningen, parkeergarages, communicatie-infrastructuur en landbouw en boerderijen. Bouwfonds Investment Management heeft in 2014 diverse acquisities gedaan voor de verschil lende fondsen, waaronder de acquisitie van de Mahler-parkeergarage in Amsterdam voor 130 miljoen euro. Mahler is met 1.755 parkeerplaatsen een van de grootste parkeergarages van Nederland en heeft vijf ondergrondse parkeerniveaus. De parkeergarage wordt middels een langjarige huurovereenkomst geëxploiteerd. Verder zijn nog verschillende fondsinitiatieven in voorbereiding. Het beheerde vermogen bij Bouwfonds Investment Management steeg in 2014 met 0,5 miljard euro tot 6,4 miljard euro. MAB Development De projecten van MAB Development bevatten meestal een combinatie van functies met een sterk accent op retail. In 2013 besloot Rabo Vastgoedgroep om haar activiteiten in de project ontwikkeling van commercieel vastgoed af te bouwen. Nieuwe projecten zijn niet meer opge start. De afbouw van de organisatie werd in 2014 versneld. De buitenlandse vestigingen hebben hun deuren inmiddels gesloten en het Nederlandse kantoor sluit eind maart 2015. De resterende MAB-projecten zijn ondergebracht bij andere onderdelen van Rabo Vastgoedgroep. In 2013 werd het grootste multifunctionele gebouw van Nederland opgeleverd: De Rotterdam. In 2014 riep de Council on Tall Buildings and Urban Habitat dit gebouw uit tot 'Best Tall Building of Europe'. PalaisQuartier, Domus en ODE In maart 2014 is de verkoop van het Parijse winkelcentrum Domus gerealiseerd. De resterende kavels van het project Oosterdokseiland in Amsterdam zijn in september 2014 overgedragen aan BPD, die zich zal inzetten voor het laatste nog te ontwikkelen deel van dit project. In november 2014 heeft Rabo Vastgoedgroep haar grootste vastgoedproject, PalaisQuartier in Frankfurt am Main, verkocht. Met een verkoopprijs van ongeveer 800 miljoen euro werd een duidelijke boekwinst gerealiseerd. Deutsche Asset Wealth Management, onderdeel van Deutsche Bank, kocht het aan. Daarnaast heeft ECE een belang van 10% in het project. IJzersterke bank: performance

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 80