Mobility solutions consultancy Veranderingen op het gebied van personeelsbeloningen hebben geleid tot de totstandkoming van een mobiliteitsbudget voor werknemers. Athlon speelt in op deze trend door het aanbieden van de Mobility Card. In Nederland stimuleert Athlon haar klanten ook om via de e-Driver- oplossing verantwoord el ijker te rijden en hun CO,-uitstoot te verminderen. Athlon Mobility Consultancy, actief in de Benelux en Frankrijk, ondersteunde circa 75 bedrijven met het invoeren van een duurzaam mobiliteitsbeleid. Ook Athlon viel in de prijzen: haar FlexDrive-oplossing heeft in 2014 de eerste plaats bemachtigd bij de gerenommeerde International Fleet Industry Award van Fleet Europe, een toonaangevend online forum voor internationale leiders op het gebied van bedrijfswagenparken. Nederland Leasing en factoring Behalve vendor finance biedt DLL in Nederland ook flexibele leaseproducten aan voor klanten van de lokale Rabobanken en andere Rabobankonderdelen, als onderdeel van de financiële dienstverlening van de Rabobank. Daarnaast biedt DLL direct in de markt leaseactiviteiten aan via het online portal Leaseloket. Vooral klanten in het midden- en kleinbedrijf maken hier gebruik van. Ook factoring is onderdeel van de Nederlandse productportefeuille. Daarmee kunnen klanten extra werkkapitaal vrijmaken uit hun debiteurenportefeuille. Consumentenfinancieringen Behalve financiële oplossingen voor de zakelijke markt biedt DLL in Nederland ook financie ringen aan voor consumenten. In de markt voor consumentenfinanciering is ze actief met de merken Rabobank, Freo en Athlon Auto Financiering. Liet Consumer Finance-onderdeel van DLL ondersteunt de Rabobank centraal en lokaal bij het aanbieden van consumptief krediet. Freo is de online aanbieder van consumptief krediet en staat voor zorgvuldig, voordelig en eerlijk lenen. Liet aantal contracten dat Freo beheert, groeide in 2014 verder. De totale omvang van de consumptiefkredietportefeuille (Rabobank consumptiefkrediet en Freo) kwam uit op 1,4 (1,4) miljard euro. Maatschappelijke impact Vrijwilligersactiviteiten en impactinvestering. Naast donaties van meer dan 500.000 euro, investeerde wereldwijd bijna 25% van de mede werkers tijd en expertise in maatschappelijke goede doelen omeen bijdrage te leveren aan de verbetering van de onderwijs- en leefomstandigheden van vele mensen. De activiteiten hebben een link met DLL's industriefocus en zijn verankerd in haar FIR-leerprogramma. In Nederland organiseerde DLL het Samen040-initiatief in samenwerking met de gemeente Eindhoven en zes andere toonaangevende bedrijven op zoek naar strategische samenwerking rond maat schappelijke kwesties. Microleasing In samenwerking met de Rabobank Foundation verleende DLL technische ondersteuning aan vijf microfinancieringsinstellingen voor de ontwikkeling van microleasing in Rwanda. Schaalvergroting wordt mogelijk gemaakt door het feit dat materialen en leermethoden nu gesystematiseerd zijn en als kwalitatief goed trainingsmateriaal dienen. Om grotere impact in opkomende markten te realiseren is er een uitbreidingsstrategie ontwikkeld, waaronder een potentieel vendor- en investeringsmodel. Door middel van microleasing stelt DLL veel kleine en micro-ondernemers in staat hun zakelijke prestaties te verbeteren. Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 75