Azië Ons Aziatische klantenbestand bleef in 2014 groeien onder invloed van de economische groei en de toegenomen activiteiten van Aziatische bedrijven die actief zijn de food- en agrisector. Met de combinatie van food- en agrikennis en een uitgebreid wereldwijd netwerk heeft Rabobank Azië een unieke positie om klanten te helpen hun internationale ambities te reali seren. We verwachten dat de groei in Azië zal blijven aanhouden, doordat het economische zwaartepunt de komende jaren meer en meer richting Azië zal verschuiven. Verenigde Staten Het wholesalebankbedrijf binnen de Verenigde Staten continueert zijn focus op het onder steunen van bedrijven die actief zijn in de food- en agrisector. Onder invloed van de aantrek kende economie in de Verenigde Staten groeide de positie van de Rabobank als vooraanstaande speler in de food- en agrisector in dit deel van de wereld. Het vergde in 2014 bijzondere aandacht om te voldoen aan de toenemende regelgevingseisen in de Verenigde Staten. Rural Retailbanking Binnen Rural Retailbanking, richt het onderdeel Rural banking zich op de financiering van agrarische ondernemers in het buitenland. De kredietverlening aan ruralklanten steeg in 2014, mede onder invloed van valuta effecten, met 13% tot 35,2 (31,1) miljard euro. Een groot deel van deze leningen is verstrekt aan klanten in Australië en Nieuw-Zeeland, waar de Rabobank al jaren een sterke positie heeft en waar de kredietverlening in 2014 een duidelijke groei vertoonde. Daarnaast vormen de Verenigde Staten een belangrijke markt. De Rabobank opereert daar actief onder de naam Rabo AgriFinance, die zich volledig op de agrisector richt. De volgende onderdelen maken deel uit van Retailbanking: Internationaal Retailbanking De internationale retailbankingactiviteiten beslaan drie landen: Ierland (ACC Loan Management), de Verenigde Staten (RNA) en Indonesië. De aanwezigheid in Polen is met de verkoop van Bank BGZ afgebouwd tot een belang van iets minder dan 10%. ACC Loan Management ACCBank in Ierland onderging in 2013 en 2014 een reorganisatie met een volledige focus op het beheer van de bestaande kredietportefeuille. Hiertoe is het aantal kantoren in Ierland verder gedaald, het aantal medewerkers is fors verminderd en ook commerciële activiteiten (betaal diensten en spaarrekeningen) zijn grotendeels beëindigd. In lijn met deze focus en reorganisatie is de retailbankvergunning ingeleverd en de naam gewijzigd in ACC Loan Management. De kredietportefeuille van ACC Loan Management bedroeg eind 2014 1,9 (2,4) miljard euro. Verkoop Bank BGZ aan BNP Paribas Op 23 september 2014 werd de verkoop van het merendeel van de aandelen in Bank BGZ aan de BNP Paribas Groep afgerond. In december 2013 bereikten de partijen een akkoord over de verkoop van het aandelenbelang in de Poolse Bank voor een bedrag van ongeveer 1 miljard euro. In de eerste helft van 2014 vond een fusie plaats tussen Rabobank Polska en Bank BGZ. De verkoop van Bank BGZ was inclusief de activiteiten van Rabobank Polska. 67 IJzersterke bank: performance

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 68