Global Financial Markets (waaronder Debt Capital Martkets) biedt klanten producten aan die zijn gericht op risicobeheersing en kapitaalmarkttransacties, gerelateerd aan de wereldwijde financiële markten. In 2013 besloot Global Financial Markets haar Equity Derivatives-activiteiten te beëindigen en in 2014 werden ook de FX Prime Brokerage-werkzaamheden gestopt. Deze specifieke activiteiten sluiten onvoldoende aan op de groepsstrategie en verder is de economische bijdrage beperkt in relatie tot het risicoprofiel. Acquisition Finance biedt financiële diensten aan klanten die te maken hebben met een fusie of overname. Global Client Solutions biedt financiële maatwerkoplossingen aan bedrijven en financiële instellingen waarvoor specifieke deskundigheid nodig is op gebieden als krediet verlening, wetgeving, boekhoudregels of fiscaliteit. Project Finance richt zich op financiële oplossingen voor klanten met een sterke focus op duurzame energie, op infrastructuur projecten en op bedrijven in de internationale food- en agrisector. Global Trade and Commodity Finance biedt klanten die actief zijn in de mondiale handel in grondstoffen, specifieke financie ring en trade-financeoplossingen aan. De sterke food- en agrifocus van de Rabobank is zichtbaar in de klantbasis van de afdeling Wholesale Clients International, waar de food- en agriportefeuilie in 2014 uitkwam op 98% (96%) van de portefeuille. Rabo Private Equity Rabo Private Equity is de investeringstak van de Rabobank. Op basis van sectorkennis neemt ze een belang in ondernemingen. Dat gebeurt via gespecialiseerde labels. Een van de voormalige labels, Rabo Capital, is per 29 augustus 2014 verzelfstandigd en gaat verder onder de naam Nordian Capital Partners. De Rabobank heeft een minderheidsbelang in dit onderdeel en blijft zodoende betrokken. Door de samenwerking met andere partijen op te zoeken, kan Nordian haar groeiambities beter waarmaken en vermindert de Rabobank haar risico's op het gebied van private equity. Rabo Private Equity blijft actief op de Nederlandse markt met de onderdelen Rabo Participaties en Phoenix Recovery Capital. Daarnaast investeert Rabo Private Equity in diverse private-equity- fondsen, zowel in Nederland als in food- en agrifondsen buiten Nederland. Plet gaat hier stuk voor stuk om fondsen die passen bij de strategie van de Rabobank om wereldwijd een vooraan staande speler te zijn in de financiering van de food- en agrisector of die haar marktleiderschap in Nederland ondersteunen. Nieuwe kantoren Buiten Nederland zijn de belangrijkste food- en agrilanden waar de Rabobank aanwezig is de Verenigde Staten, Australië, Nieuw-Zeeland en Brazilië, naast een groot aantal landen in Azië en Europa. In 2014 breidden we onze aanwezigheid uit in Turkije en Kenia. We richtten een Turkse dochtermaatschappij op: Rabobank Anonim Sirketi opende 3 november 2014 officieel haar deuren. Vanuit dit kantoor willen we grootzakelijke klanten bedienen die actief zijn in de food- en agrisector. Met onze expertise kunnen we een belangrijke rol spelen bij de verdere ontwikkeling van de food- en agrisector in Turkije. Ook vestigden we in de eerste helft van 2014 een kantoor in Kenia. Fliermee volgt de Rabobank de ontwikkeling dat steeds meer food- en agriklanten actief worden in Afrika. Vanuit Kenia gaan we de Oost-Afrikaanse regio bedienen, die als een groeimarkt voor food en agri wordt gezien. Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 67