Banking for food In 2014 presenteerden we onze visie Banking for Food. In 2050 zullen naar verwachting meer dan 9 miljard mensen op de wereld leven. Het wordt een forse uitdaging om iedereen te voorzien van genoeg voedsel. De Rabobank pakt de handschoen op om mee te denken over dit probleem rond voedselzekerheid. Banking for Food is de visie van de Rabobank op voedselzekerheid wereldwijd en de rol van de bank daarin. Als gevolg van een groeiende en steeds welvarender wereldbevolking zal de vraag naar voedsel aanmerkelijk stijgen. Ondernemers in de landbouw en voedselketens moeten dus meer gaan produceren, maar met minder grondstoffen. Als inter nationaal leidende food- en agribank wil de Rabobank klanten en de omgeving waarin ze opereren, ondersteunen bij deze uitdaging, door toegang te geven tot financiering, kennis en netwerken. In de loop van 2015 wordt duidelijk welke prioriteiten er zijn en welke keuzes we gaan maken om hieraan invulling te geven. De Banking for Food-ambitie betreft de verbetering van de landbouw- en voedselproductie en verwerking buiten én binnen Nederland. Van de 92,3 miljard euro die de Rabobank in landbouw en de voedselketen heeft uitstaan, betreft bijna een derde food- en agriondernemers in Nederland. De Rabobank heeft een sterke positie in de Nederlandse food- en agrisector en die heeft op zijn beurt een belangrijke positie in de wereldwijde food- en agrisector. Marktleiderschap in Nederland In Nederland richt het wholesalebankbedrijf zich op grootzakelijke klanten in alle marktsectoren en is ze een brede dienstverlener. We willen de Nederlandse zakelijke markt zo goed en zo dichtbij mogelijk bedienen. De Rabobank onderscheidt zich daarbij van concurrenten door een diepgaande sectorkennis, ons netwerk en (innovatieve) productoplossingen. In 2014 wisten we ons zakelijke marktleiderschap in Nederland te bestendigen. De bediening van de Nederlandse markt gebeurt in nauwe samenwerking met de lokale Rabobanken. Met de implementatie van specialistische producten op het gebied van cashmanagement, tradeservices en exportfinance is de dienstverlening in het buitenland aan onze Nederlandse zakelijke klanten verder uitgebreid. Opereren als één bank In 2014 is veel aandacht uitgegaan naar de integratie van Wholesale, Rural Retail en Rabobank Nederland. Het doel van deze samenvoeging is dat de Rabobank als één bank gaat opereren binnen en buiten Nederland en dat de klant ons als één bank gaat ervaren. We zetten stappen om de samenwerking tussen de internationale en de lokale Rabobanken te intensiveren. Door de integratie is ook een nieuwe bedrijfsstructuur ontstaan, waarbij het wholesale bankbedrijf is ingericht naar klantgroepen. Leidende rol in de wereldwijde food- en agrisector Wholesale De Rabobank is internationaal een prominente financiële dienstverlener voor food- en agri- bedrijven. Met een duidelijke visie op de toekomst van de sector, stimuleren we de strategische dialoog. Vanwege ons uitgebreide netwerk hebben we veel specialistische kennis van de voedselketens. De Rabobank biedt haar Nederlandse klanten en internationale food- en agri- klanten kwalitatief hoogstaande professionele financiële producten en diensten aan op het gebied van onder meer Global Financial Markets, Acquisition Finance, Global Client Solutions (waaronder Asset Securitisatie), Project Finance en Trade Commodity Finance. Om voor deze producten een optimale kostprijs en kwaliteitsstandaard te garanderen, is een zekere schaal grootte nodig. 65 IJzersterke bank: performance

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 66