Bundeling krachten voor ondernemer in privé Ondernemers die zowel een bedrijfs- als een persoonlijke rekening hebben, zijn een belangrijke doelgroep voor de Rabobank. De serviceverlening aan deze doelgroep kan echter beter. Hun belangrijkste behoefte is één loket dat zowel hun zakelijke als hun privébelangen behartigt. Veel lokale Rabobanken werken dan ook met speciale ondernemer-in-privé-adviseurs. Het is de bedoeling dat deze adviseurs gezamenlijk optrekken met hun collega's van de afdeling Bedrijven om samen portefeuilles te bespreken, behoeften te onderkennen, doelen te stellen en plannen te maken voor de klant. Verzekeren Als brede dienstverlener biedt de Rabobank haar particuliere en zakelijke klanten een compleet aanbod aan adviesdiensten en productoplossingen, waaronder verzekeringen. Op het gebied van verzekeringsproducten is Achmea via haar merk Interpolis voor de Rabobank de belangrijkste strategische partner en leverancier voor de Rabobank. Interpolis biedt een breed assortiment schade-, zorg-en levensverzekeringen voor zowel particulieren als bedrijven. De Rabobank Groep heeft een aandelenbelang van 29% in Achmea. Voor het afdekken van schaderisico's biedt de Rabobank een drietal proposities aan haar klanten: de Interpolis Alles in één Polis aan particuliere klanten en Interpolis ZekerVanJeZaak en Rabo RisiGo gecombineerd met de Interpolis Bedrijven Compact Polis aan zakelijke klanten. Met deze proposities biedt de Rabobank haar klanten de mogelijkheid om zelf hun verzekeringen af te sluiten en te onderhouden via het onlinekanaal, waarbij de klant desgewenst advies kan vragen aan de adviseurs van de lokale Rabobanken. Op het terrein van collectief pensioen voor werk gevers beveelt de Rabobank via regionale pensioenspecialisten haar klanten het RaboBedrijven- Pensioen aan, het pensioenproduct van de Stichting Rabobank-PGGM-PPI. De Rabobank en Interpolis geloven niet dat verzekeren de enige oplossing is om met risico's om te gaan. Door inzicht te krijgen in mogelijke risico's en door het nemen van concrete preventie maatregelen kan de klant de kans op schades verkleinen of voorkomen. Voor de risico's die overblijven en die de klant niet zelf kan of wil dragen, bieden de Rabobank en Interpolis concrete en relevante verzekeringsoplossingen aan. Interpolis heeft als eerste verzekeraar een online preventiewinkel. Omdat de Rabobank voor Interpolis heeft gekozen als preferred supplier voor de retailmarkt, bouwen de lokale Rabobanken de polissen van andere maatschappijen in dit marktsegment af. Dat droeg bij aan een daling van de totale assurantieprovisie bij de lokale Rabobanken tot 277 (288) miljoen euro. Soort verzekering Alles in één Polis ZekerVanJeZaak en Bedrijven Compact Polissen ZorgActief Aantal polissen 31-12-2014 1.289.000 207.000 215.000 Aantal polissen 31-12-2013 1.324.000 210.000 223.000 61 IJzersterke bank: performance

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 62