Vooruitblik Rabobank Groep RAROC daalt met 0,6 procentpunt Het gebruik van de risk adjusted return on capital (RAROC), het naar risicogewogen rendement op kapitaal, zorgt ervoor dat opbrengsten en risico's consequent tegen elkaar worden afgewogen. Ook gebruiken we de RAROC voor de prijsstelling op transactieniveau en in het kredietfiatterings- proces. De RAROC wordt berekend door de nettowinst te relateren aan het gemiddelde economie capital. Als gevolg van een daling van de nettowinst, gecompenseerd met een daling van het gemiddelde economie capital ten opzichte van 2013 daalt de RAROC na belastingen met 0,6 procentpunt tot 7,8% (8,4%). De RAROC is berekend door de nettowinst te relateren aan het gemiddelde economie capital in het jaar. Raroc Bedragen in miljarden euro's RAROC Economie capital 2014 2013 2014 2013 Binnenlands retailbankbedrijf 8,2% 8,6% 8,8 9,1 Wholesalebankbedrijf en internationaal retailbankbedrijf 10,2% 0,6% 7,3 7,0 Leasing 31,2% 30,6% 1,5 1,4 Vastgoed -15,5% -42,9% 1,5 1,9 Totaal 7,8% 8,4% 23,4 23,2 We willen een ijzersterke bank zijn en blijven. Daarom zal ook in 2015 nadrukkelijk worden gestuurd op rendement en de omvang van de risicogewogen activa om onze vermogensratio's op het gewenste niveau te houden ofte krijgen. Onze kernklanten, een brede klantgroep in Nederland en internationale food- en agriklanten, blijven we bedienen, maar kredietverlening aan niet-kernklanten zullen we afbouwen. We richten ons ongewijzigd op het versterken van ons marktleiderschap in Nederland en het spelen van een leidende rol in de internationale food- en agrisector. We willen de klanttevredenheid verder verhogen en we streven naar een verder herstel van onze reputatie. Voor de toevertrouwde middelen verwachten we per saldo een bescheiden groei en dit moet bijdragen aan de gewenste verbetering van de loan-to-depositratio. De resultaatsbijdrage van Bank BGZ is aanzienlijk lager als gevolg van het resterende belang van iets minder dan 10% en ook voorzien we voor 2015 een meer genormaliseerde belastingdruk. Daar staat tegenover dat we een verdere kostendaling bij de lokale Rabobanken voorzien vanwege Visie 2016. Ook houden we rekening met een verder herstel van het resultaat van ons vastgoedbedrijf en een daling van onze kosten kredietverliezen in het binnenland. De resolutieheffing vanwege SNS verdwijnt weliswaar, maar daar komen jaarlijkse structurele bijdragen aan het Europese resolutiefondsen het depositogarantiestelsel voor terug. 54 Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 55