Economic capital naar groeps- onderdelen ultimo 2014 "\A" Economic capital, de interne vermogenseis Naast het regulatory capital hanteert de Rabobank Groep een interne vermogenseis op basis van een raamwerk van het economic capital. Het belangrijkste verschil met het regulatory capital is dat we in de berekening van het economic capital rekening houden met alle materiële risico's waarvoor we kapitaal moeten aanhouden. Ook gaan we daarbij uit van een hoger betrouwbaarheidsniveau (99,99%) dan bij het regulatory capital (99,90%). Op een consistente manier wordt een breed palet aan risico's gemeten om inzicht te krijgen in die risico's en om risico en rendement rationeel tegen elkaar te kunnen afwegen. Een serie modellen is ontwik keld om risico's van de Rabobank Groep in te schatten. Het gaat hierbij om krediet-, transfer-, operationeel, rente- en marktrisico. Het marktrisico is onderverdeeld in handelsboekrisico, private-equityrisico, valuta-, vastgoed- en restwaarderisico. Binnenlands retailbankbedrijf Wholesalebankbedrijf en internationaal retailbankbedrijf Leasing Vastgoed Overige Economie capital naar risicocategorie ultimo 2014 Het economie capital steeg ten opzichte van ultimo 2013 naar 23,4 (23,2) miljard euro. De stijging werd met name veroorzaakt door een toename in de kapitaalsvereiste voor operationeel risico. Daarnaast nam de kapitaalsvereiste voor de participatie in Achmea toe als gevolg van een her ontwikkeling van het risicomodel. Deze stijging werd gecompenseerd door een daling in kredietrisico als gevolg van de afbouw van non-coreportefeuilles en een daling van de rente- risicopositie. De kapitaalsvereiste voor marktrisico bleef nagenoeg gelijk. Het aanhouden van extra kapitaal voor tegen partij risico - Credit Value Adjustment (CVA) - als gevolg van de inwerking treding van de CRR (CRD IV) is gecompenseerd door de afbouw van non-coreportefeuilles. Toetsingsvermogen Het aanwezige toetsingsvermogen van 45,1 (41,7) miljard euro, dat de bank aanhoudt om even tuele verliezen op te vangen, lag ruimschoots boven het totale externe en interne vereiste vermogen. Deze omvangrijke buffer onderstreept de soliditeit van de Rabobank Groep. "\a" Krediet- en transferrisico 57% Operationeel en bedrijfsrisico 18% Rente- en marktrisico 16% Overige risico's 9% 51 IJzersterke bank: performance

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 52