IJzersterke bank: performance Rabobank Groep Rabobank Groep boekte resultaat van 1,8 miljard euro De Nederlandse economie liet in 2014 een zeer geringe groei zien. Het beschikbare inkomen van huishoudens nam licht toe, maar de afbouw van hypotheekschulden en de opbouw van vermogen remde de consumptie- groei. Een deel van het midden- en kleinbedrijf had wederom een moeilijk jaar. De toevertrouwde middelen namen met 0,3 miljard euro toe tot 326,5 miljard euro en de kredietportefeuille daalde met 4,3 miljard euro tot 430,4 miljard euro. Per saldo resulteerde dit in een loan-to-depositratio van 1,33 (1,35). De liquiditeitsbuffer, gemeten in High Quality Liguid Assets, bedroeg 80 (84) miljard euro. Het nettoresultaat van de Rabobank Groep kwam in 2014 uit op 1.842 miljoen euro, een daling van 165 miljoen euro. Het resultaat werd gedrukt door de eenmalige resolutieheffing in verband met de nationalisatie van SNS Reaal. In 2013 werd de winst positief beïnvloed door onder meer de verkoop van Robeco. Exclusief deze effecten was sprake van een verbetering van de nettowinst. De bedrijfslasten daalden onder invloed van de lagere personele bezetting en lagere reorganisatielasten. Het rendement op het tier 1-vermogen kwam uit op 5,2%. De kosten kredietverliezen1 lagen in lijn met 2013 en met 60 basispunten2 van de gemiddelde kredietportefeuille nog ruim boven het langjarig gemiddelde van 32 basispunten. Deze verliezen waren geconcentreerd in de binnenlandse portefeuille en hadden met name betrekking op het commercieel vastgoed. Daarnaast leidde de Asset Quality Review (AQR) tot een last van 448 miljoen euro. De kosten kredietverliezen op woninghypo- theken in Nederland bleven met 5 basispunten van de hypotheekportefeuille 1 In de jaarrekening worden de kosten kredietverliezen aangeduid met waarde- veranderingen'. zeer beperkt. De solvabiliteit bleef onverminderd sterk met een common 2 Een basispunt is gelijk aan o,oi procentpunt, eguity tier 1-ratio van 13,6% en een kapitaal ratio van 21,3%. Voortgang realisatie financiële doelstellingen EDTF 4 De Rabobank Groep heeft als volgt invulling gegeven aan de realisatie van haar strategische financiële doelstellingen op het gebied van rentabiliteit, solvabiliteit en liquiditeit. Het rendement op het tier 1-vermogen - waarbij de nettowinst wordt gerelateerd aan het tier 1 -vermogen aan het begin van het jaar - kwam uit op 5,2% (5,2%). De doelstelling voor 2016 ligt op 8%. Kostenbesparingen en virtualisering van de dienstverlening bij de lokale Rabobanken en Rabobank Nederland, evenals een verdere verbetering van de rendementen bij de andere commerciële onderdelen, moeten de komende jaren bijdragen aan een verhoging van dit rendement. 40 Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 41