hierdoor in het afgelopen jaar helaas afscheid nemen van gewaardeerde medewerkers, die vaak al lange tijd een goede bijdrage hebben geleverd aan de ontwikkeling van onze bank. Ook binnen Wholesale, Rural Retail hebben we goede voortgang geboekt. Onder de noemer van Banking for Food hebben we onze visie op het wereldvoedselvraagstuk geformuleerd. Zeven miljard bewoners telt de aarde nu en lang niet iedereen heeft elke dag genoeg te eten en te drinken. In 2050 zijn er naar verwachting meer dan negen miljard wereldbewoners. De Rabobank wil uitdrukkelijk haar bijdrage leveren aan de oplossing van dit vraagstuk. Al met al staat de klant focus met deze inspanningen in 2014 volop op de agenda. Dit zullen we in de komende jaren doorzetten. Het tweede richtinggevende thema is de Rabobank als ijzersterke bank. We werken aan operationele verbeteringen voor onze klanten en blijven na de gebeurtenissen in 2013 prioriteit geven aan interne controle, integriteit, compliance en risicomanagement. Met het oog op de in de toekomst strenger wordende kapitaaleisen zoeken we naar manieren om onze balans te verlichten zonder dat dit ten koste gaat van onze klantbediening. We zullen de rentabiliteit van onze activiteiten scherper beoordelen op lange termijn-houdbaarheid. Het derde richtinggevende thema is de kracht van een betekenisvolle coöperatie. We verkennen mogelijkheden om onze structuur en de besturing van onze coöperatieve organisatie aan te passen. Dit heeft tot doel om zowel onze coöperatie als ons bankbedrijf te versterken. De besluitvorming over de aanpassing van onze governance vindt naar verwachting plaats in de loop van 2015. De Rabobank zal als maatschappelijke organisatie een nadrukkelijke rol spelen en een bijdrage leveren aan de economische en maatschappelijke agenda voor Nederland. Onder de noemer'Samen Duurzaam Sterker'geven wij invulling aan onze bijdrage aan duurzame ontwikkeling tot 2020. Wij willen onze financiële dienstverlening, kennis en net werken op het gebied van duurzaamheid verbinden met de ambities van onze klanten. We focussen ons daarbij wereldwijd op het versnellen van duurzame landbouw en voedsel voorziening en het versterken van de vitaliteit van gemeenschappen. Het vierde thema gaat over het in hun kracht zetten van onze medewerkers. Zij maken de bank. In 2014 werd een voortvarende start gemaakt met cultuurverandering. We voeren het programma Culture Collective met kracht uit in onze totale organisatie. We willen toe naar nog grotere klantgerichtheid, transparantie en ondernemerschap. Leiders uit nagenoeg alle onderdelen van de bank namen in 2014 deel aan Culture Collective. Dit programma zetten we in 2015 voortvarend voort. Parallel daaraan werken we aan een vernieuwde aanpak voor talent- en leiderschapsontwikkeling. Ook hiermee geven we invulling aan één Rabobank. Resultaten 2014 De Nederlandse economie heeft in 2014 een voorzichtig herstel laten zien. We behaalden een nettowinst van 1.842 miljoen euro, maar het onderliggende resultaat steeg fors ten opzichte van 2013. Onze efficiencyratio kwam uit op 63%. We hebben onze kapitaalpositie, belangrijk voor onze reputatie van solide bank, verder versterkt. Onze common equity tier 1-ratio bedroeg eind 2014 13,6% en onze kapitaalratio was 21,3%. De Rabobank doorstond in oktober dan ook met een goed resultaat de stresstest van de Europese Centrale Bank, die op 4 november 2014 het prudentiële toezicht heeft overgenomen van De Nederlandsche Bank. Ook bij de zwaarste economische testscenario's houden we een gezonde kapitaalbuffer. In lijn met hogere kapitaal- eisen zullen we onze buffers in de komende jaren verder versterken. We zullen daarbij naar oplossingen moeten zoeken om aan de kredietvraag van onze kernklanten tegemoet te kunnen blijven komen. Het rendement op tier 1 -vermogen was met 5,2 procent nog ruim beneden de doelstelling op lange termijn van 8 procent. 2 Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 3