De beste mensen op de juiste plek Op basis van die kennis proberen we de beste mensen op de juiste plekken te krijgen. Dat gebeurt via een proces van talentidentificatie, talentontwikkeling, talentmanagement, opvolgingsplanning en benoemingen. Deze input komt aan bod bij onze 'benoemingstafels'. Tijdens deze bijeenkomsten kijkt een commissie naar de mogelijkheden die er liggen voor talent en management. Er is aandacht voor ontwikkeling en rotatie van talent, maar ook voor (man-vrouw) diversiteit in de samenstelling van directie- en managementteams. Samenvoegen van afdelingen Het slagvaardiger maken van onze organisatie heeft geleid tot het samenvoegen van de afdelingen die voor Nederland en de buitenlandse onderdelen van de bank bezig zijn met management- en talentontwikkeling. We zijn ervan overtuigd dat gerichte ontwikkeling van onze talentvolle medewerkers en managers bijdraagt aan de gewenste cultuurverandering en aan het behoud van deze groep collega's. Executive kader Speciaal voor leden van het executive kader, inclusief de directievoorzitters van lokale Rabobanken, zijn er ontwikkelassessments. Deze zetten we sinds 2014 in als instrument voor management development. Dit proces leverde al flink wat individuele talentprofielen en ontwikkelplannen op. De profielen omvatten per kandidaat een beschrijving en bieden inzicht in de persoonlijke leiderschapsstijl, performance in het verleden en inzicht in het potentieel van de kandidaat. Deze gerichte ontwikkeling van ons executive kader zal bijdragen aan de cultuurverandering die we hebben ingezet. Trainees Om in een competitieve markt talenten aan te trekken voor de Rabobank zijn de campus- recruitment-activiteiten verder geprofessionaliseerd. Deze starten al in de bachelorfase en bestaan uit unieke initiatieven zoals de zogenaamde RaboBattle, gastcolleges van Rabobank- medewerkers en 'dealteams' bestaande uit collega's die hun voormalige universiteitsstad bezoeken om toekomstige collega's te werven. Online platforms spelen ook een rol bij recruitment. Het platform RaboWorkx is ontwikkeld om specifieke doelgroepen enthousiast te maken voor de bank. Ook maakt de bank uitgebreid gebruik van diverse social media. Verder zijn business courses en in-house dagen onderdeel van het proces. Het beleid van de Rabobank is erop gericht om ook talenten van minder voor de hand liggende studierichtingen te werven. Bovendien streeft de bank ernaar evenveel mannen als vrouwen aan te trekken en een diverse medewerkerspopulatie op te bouwen. De traineeprogramma's gaan de komende periode beter aansluiten bij de doelgroep en bij toekomstige eisen van de bank. Daarbij hebben we nadrukkelijk oog voor aspecten als rotatie, doorstroom binnen de diverse onderdelen van de bank, gerichte loopbaanbegeleiding en matching. Genderdiversiteit: vrouwen aan de top Bij de Rabobank werken ongeveer evenveel mannen als vrouwen maar de verdeling van de seksen over de verschillende posities binnen de organisatie is niet evenwichtig. In de hogere posities is het aandeel vrouwen aanzienlijk lager dan het aandeel mannen. Medewerkers in hun kracht

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 36