Cultuurprogramma Culture Collective We worden kritisch bekeken. Het vertrouwen van onze omgeving is niet langer vanzelfsprekend. Sterker nog: onze klanten vragen zich af of we wel altijd handelen in hun belang en of zij de dienstverlening krijgen die ze van ons mogen verwachten. Dit verlies aan vertrouwen is de reden achter het cultuurveranderingsprogramma 'Culture Collective'. Begin 2014 is binnen de Rabobank een wereldwijde cultuurenquête gehouden. De medewerkers spraken daarin nadrukkelijk de wens uit om de cultuur te veranderen. Vanuit het principe 'goed voorbeeld doet goed volgen' is ervoor gekozen om de cultuurbeweging op het leidinggevende niveau te starten. In ons cultuurprogramma staat onze dagelijkse omgang met klanten en elkaar centraal. We willen dat iedere medewerker - op zijn manier - bijdraagt aan het doel om de Rabobank weer de bank te laten worden waar de klant ervaart dat hij de belangrijkste is, waar iedereen trots op mag zijn en waar we met plezier werken. We dagen elkaar daartoe uit, spreken elkaar aan op afspraken en uitspraken en laten ons aanspreken door onze omgeving. De directieteams van lokale Rabobanken en managementteams van Rabobank Nederland werden uitgenodigd om met hun teams aan de slag te gaan met Culture Collective. Op deze manier konden ze de cultuurbeweging binnen hun eigen bank of afdeling in gang zetten. Inmiddels zijn 108 teams hiermee bezig, ondersteund door 340 interne cultuurcoaches die dit proces begeleiden. Medewerkers in het buitenland hebben een gedragsworkshop gevolgd. In 2015 zullen ook de medewerkers in Nederland uitgenodigd worden om deze workshop te volgen. De interne dialoog over cultuur en de gewenste gedragsverandering wordt gevoerd via medewerkersbijeenkomsten, blogs en interne social media. Het programma loopt door tot eind 2015. Binnen dochterondernemingen DLL en Rabo Vastgoedgroep zijn eigen cultuurverande ringsprogramma's gestart. De banken in Nederland hebben het pakket Toekomstgericht Bankieren opgesteld dat een maatschappelijk statuut en gedragsregels bevat voor alle medewerkers in de financiële sector en een vernieuwde Code Banken. Hieronder valt ook de bankierseed en het daaraan gekoppelde tuchtrecht. De medewerkers van de Rabobank gaan in 2015 met elkaar in gesprek over de waarden van de bank en de betekenis daarvan in hun dagelijks werk. Het interne debat wordt in Nederland gekoppeld aan het afleggen en ondertekenen van de bankierseed. We zien de ondertekening en het uitspreken van deze eed niet zozeer als een wettelijke verplichting maar bovenal als een markeringspunt op weg naar de cultuur van openheid, transparantie en klant gerichtheid. Ontwikkeling van talent en management Jong talent, ambitieuze collega's, stevige professionals en ervaren leidinggevenden. Al deze doelgroepen wil de Rabobank inzetten op de top van hun kunnen. Niet alleen omdat onze bank dan het beste resultaat bereikt, maar zeker ook omdat deze medewerkers dan gemotiveerd, uitgedaagd en tevreden blijven. De Rabobank heeft een groepsbreed beleid uitgestippeld voor management- en talentontwik keling. We kijken met een brede blik naar de talentenpool en hanteren daarbij eenduidige definities van talent en potentieel. Hiermee kunnen we alle collega's langs dezelfde meetlat leggen. Assessments zijn daarbij een hulpmiddel. Daarnaast wordt de ontwikkeling van talent, potentieel en doorgroei vastgelegd en gemonitord. Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 35