O O +2% Totaal duurzaam financieren Doel: Samenwerken met zakelijke klanten KPI: De Rabobank biedt duurzame koplopers voorrang bij financiering en verdubbelt de omvang van de dienstverlening aan hen. KPI: Het percentage van de zakelijke klanten die aangeven dat duurzaamheid naar tevredenheid is besproken in het klantgesprek neemt jaarlijks toe. KPI: In 2020 hebben al onze zakelijke klanten optimaal toegang tot onze voor hen relevante duurzaamheidskennis en is van iedere grotere zakelijke klant de duurzaam heidsprestatie vastgelegd in een klantfoto. De stand van zaken per eind 2014: De totale omvang van financieringen met een positieve maatschappelijke impact bedroeg 21,9 miljard euro aan het einde van 2014. Dat is een groei van 2% ten opzichte van 2013. Via de Rabo Groen Bank (RGB) financieren we een totaal volume van 200 miljoen euro aan groen gefinancierde projecten. We zijn marktleider in de VS en Canada met de meeste transacties in de wind- en zonne- energiesector. We zijn marktleider in Nederland in de financiering van windmolens, waaronder het grootste onshore windpark (NOP Agrowind) en het eerste nearshore windpark (Westermeerwind) en leveren daarmee een belangrijke bijdrage aan de opschaling van hernieuwbare energie opwekking die is afgesproken in het Energieakkoord. We staan in de top tien van de zogenaamde league table New Energy Finance van Bloom berg; dit is een internationale ranglijst van financiers die het meest actief zijn op het gebied van hernieuwbare energieopwekking. We helpen klanten bij het benutten van kansen in de circulaire economie, bijvoorbeeld met de Circular Economy Challenge, een programma waarin we met partners negen bedrijven begeleiden bij het ontwikkelen van een businesscase op het gebied van circulair ondernemen. Eind september 2014 organiseerden we het congres Agri Meets Chemicals en hebben zitting in adviescommissies van de Nederlandse en Europese overheid. We hebben voor meer dan 36.000 daarvoor in aanmerking komende klanten in Nederland de duurzaamheidsprestatie in beeld gebracht. We krijgen daarmee beter inzicht in het beperkt aantal relaties dat niet voldoet aan ons duurzaamheidsbeleid, dat is minder dan 1 Van de 48 belangrijke controverses die in 2014 onder de aandacht van onze centrale duur zaamheidsafdeling kwamen, betroffen er vijftien sociale en mensenrechtenkwesties, in negen gevallen ging het om milieuzaken, één had betrekking op governance-aspecten, vijf op beleid en achttien vraagstukken bevatten een combinatie van kwesties. De controverses speelden zich af in de sectoren bosbouw, cacao, veehouderij, dranken, energie/metalen, katoen, landbouw, palmolie en suikerriet. Er zijn nog geen betrouwbare kwantitatieve gegevens beschikbaar om het percentage te meten van de zakelijke klanten die aangeven dat duurzaamheid naar tevredenheid is besproken in het klantgesprek. We ontwikkelen een rapportageproces om de cijfermatige voortgang te communiceren. O Lees hier meer over dit onderwerp. 21.903 miljoen euro vergeleken met ultimo 2013 29 Klantfocus

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 30