p\ 3'5% Coöperatief dividend Verduurzaming O^O Op basis van de doelen uit de strategie en de key performance-indicatoren (KPI's) die we hebben opgesteld, zetten we hieronder kort op een rij wat we in 2014 bereikt hebben. 64,8 miljoen euro van de nettowinst in vergelijking met het doel van 3% van de nettowinst Doel: KPI: KPI: Versterken van de vitaliteit van gemeenschappen We ondersteunen maatschappelijke initiatieven in de gemeenschappen waarin we actief zijn met menskracht, kennis, netwerken, faciliteiten en jaarlijkse maatschappelijke investeringen zonder winstoogmerk ter grootte van 3% van de winst. In 2020 ondersteunen we 1.000 nieuwe collectieve lokale maatschappelijke initiatieven bij hun zakelijke succes, waarvan 500 in Nederland en 500 in ontwikkelingslanden. De stand van zaken per eind 2014: We investeerden 64,8 miljoen euro in maatschappelijke projecten zonder winstoogmerk, dat is 3,5% van onze totale nettowinst in 2014. Via de Rabobank Foundation ondersteunen we eind 2014 meer dan 400 projecten in het buitenland bij ruim 300 projectpartners, bestaande uit voornamelijk producentencoöperaties en spaar- en kredietcoöperaties in 29 landen. Via onze betrokkenheid bij WeHelpen ondersteunen we mensen die hulp nodig hebben en vrijwilligers die hulp willen geven. We ondersteunen burgerinitiatieven via onze lokale Rabobanken, met name op het gebied van zonne-energie, ouderenzorg en internettoegang. We participeren in 7 ronde tafels voor verduurzaming Palmolie Soja Rundvlees Biomaterialen Zalm Suiker Koffie Betrouwbare kwantitatieve gegevens voor het meten van het aantal collectieve lokale maat schappelijke initiatieven die we ondersteunen zijn nog niet beschikbaar, we ontwikkelen een rapportageproces om de cijfermatige voortgang te communiceren. Meer achtergrond over de stand van zaken voor het thema versterken vitale gemeenschappen staat in het hoofdstuk Betekenisvolle Coöperatie. Doel: Duurzame landbouw en voedselvoorziening KPI: We formuleren onze visie op kansen voor verduurzaming van de agrarische waardeketens van soja, palmolie, rietsuiker, bosbouw, rundvlees, zuivel, vis, koffie, cacao en biomaterialen. We delen onze visie en participeren actief in rondetafelbijeenkomsten of vergelijkbare initiatieven om de verduurzaming van deze agrarische waardeketens te versnellen en werken met onze klanten samen om de uitkomsten van deze dialogen zakelijk succesvol in hun bedrijfsvoering te integreren. KPI: We dragen actief bij aan het verbeteren van agrarische waardeketens doordat duur zaamheid integraal onderdeel is van onze visie op sectoren. We delen deze kennis in dialoog met onze klanten. De stand van zaken per eind 2014: Palmolie en soja zijn belangrijke sectoren. Onder de klanten van de Rabobank bevinden zich toonaangevende producenten, verwerkers en handelaren in palmolie en soja. We participeren in zeven 'ronde tafels' over verduurzaming en delen deze kennis met onze klanten. We werden gekozen tot voorzitter van de Round Table for Responsible Soy (RTRS) en werden lid van 4C Association (een overkoepelende organisatie voor certificering van koffie). We waren betrokken bij vele seminars en trainingen, zoals de Seafood Expo in Boston. Lees hier meer over dit onderwerp. 27 Klantfocus

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 28