Ten tweede is het vermogen van lokale Rabobanken vergroot om de toegenomen controledruk op te vangen. We sturen nu meer op hoofdlijnen en minder op detailcontroles. Lokale Rabobanken krijgen bij de implementatie van regelgeving steun van kwaliteitsteams en er is meer een duidigheid gekomen over de kwaliteit van de regelgeving. Dit alles leidt tot meer tijd en ruimte voor klanten en tegelijkertijd tot het sneller doorvoeren van complexe regelgeving. In 2015 zal met behulp van automatisering de regeldruk voor lokale Rabobanken verder afnemen. Duurzaamheid Onze ambities en activiteiten bouwen voort op bestaande activiteiten en vormen een belang rijke bouwsteen voor de strategie van de Rabobank en haar onderdelen. Duurzaamheid is onderdeel van de eigentijdse invulling van onze coöperatieve klantbediening. Binnen Banking for Food, de landbouw- en voedselstrategie in ontwikkeling van de bank, vormt het een belangrijk element van onze maatschappelijke bijdrage en onderscheidende klantbe diening op mondiale schaal. We focussen onze maatschappelijke bijdrage in het bijzonder op de thema's duurzame landbouw, voedselvoorziening en vitale gemeenschappen. Deze twee thema's sluiten naadloos aan op onze identiteit en ontstaansgeschiedenis en op belangrijke mondiale en lokale maatschappelijke uitdagingen. Daarnaast zijn ze geselecteerd op basis van onze mondiale marktpositie in landbouw en voedsel, ons marktleiderschap in Nederland en onze kennis, ambities en coöperatieve grondslag. We streven ernaar om onze klanten en leden met actuele en hoogwaardige duurzaamheids kennis van dienst te zijn. Hiermee willen we klanten, deskundigen en andere stakeholders binnen waardeketens en op regionale schaal verbinden en helpen met het creëren van waarde volle netwerken. Onze medewerkers moeten zich hierbij onderscheiden door hun deskundig heid en participatie in deze netwerken. We treden met onze visie tevens naar buiten in het publieke debat om duurzame ontwikkeling te stimuleren. In 2014 heeft de centrale kringvergadering (CKV) onze ambities op het terrein van duurzame ontwikkeling vastgesteld. Alle betrokken onderdelen van de organisatie zijn in 2014 voortvarend en enthousiast van start gegaan met onze nieuwe duurzaamheidsambities. Lokale Rabobanken wenden hun lokale ondernemerschap aan om met leden en klanten de kansen en de uit dagingen die duurzaamheid biedt te verzilveren. Ze zullen in de komende jaren een onder scheidende positie op het gebied van duurzaamheid innemen en verder uitbouwen. Om de lokale Rabobanken daarbij te ondersteunen zijn er hulpmiddelen ontwikkeld voor de integratie van duurzaamheid in de beleidsplannen en managementrapportages. Daarnaast hebben we in 2014 extra aandacht besteed aan duurzaamheid in de krediet verlening. In opleidingen hebben we praktijkvoorbeelden van duurzaamheid toegevoegd. De presentatie Duurzaamheid Continuïteit kreeg veel aandacht tijdens de trainingsdagen voor kredietanalisten, accountmanagers en beoordelaars. Ze leerden hoe ze duurzaamheid beter kunnen laten meewegen in hun werk. Ten slotte volgden meer dan 60 directeuren van lokale Rabobanken een workshop maatschappelijk verantwoord ondernemen, waarin de focus lag op het toetsen van duurzaamheid bij de beoordeling van kredietaanvragen. De workshop Verdieping Duurzaam Bankieren zoomt nog verder in op deze materie. Beide workshops kregen een positieve waardering en staan ook voor 2015 op het programma. Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 27