De commissie Governance heeft als eerste stap een aantal basisprincipes geformuleerd alvorens te komen tot voorstellen voor concrete aanpassingen. Deze basisprincipes zijn in 2014 door de centrale kringvergadering onderschreven: Coöperatie blijft bestaan Dienstverlening is dicht bij de klant Financiële kracht van het collectief en efficiënte bedrijfsvoering Integer bestuur Maatschappelijke betrokkenheid Onafhankelijk toezicht De verschillende scenario's hebben invloed op de toekomstige structuur van de organisatie. Voorstellen tot aanpassing van de structuur bespreekt de commissie Governance intensief met de lokale Rabobanken. Vervolgens brengt de commissie advies uit aan de raad van bestuur. Standpuntbepaling en besluitvorming over het bestuursmodel vinden naar verwachting in de eerste helft van 2015 plaats. Aansluitend aan de governancediscussie zal de Rabobank in 2015 verkennen hoe het toe komstige Strategisch Kader eruit moet zien. Naast de uitkomsten van de governancediscussie nemen wij een aantal belangrijke thema's mee in dit proces. Zo speelt de vraag welke keuzes we gaan maken in de kredietverstrekking om gezonde vermogensratio's te behouden. Voor onze kernklanten, een brede klantengroep in Nederland en internationale food- en agri- klanten, blijft het loket van de kredietverlening geopend. Ook zullen we strategische keuzes rond de vermogensallocatie ter discussie stellen. Daarnaast is de omgeving waarin de Rabobank bankiert van invloed op hoe het Strategisch Kader eruit moet komen te zien. Naast ontwikkelingen op het gebied van regelgeving, is het van belang rekening te houden met technologische ontwikkelingen en innovatie. Lees hier meer over de governance van de Rabobank. Materialiteitsanalyse maatschappelijke verslaglegging De materialiteitsanalyse voor het jaarverslag 2014 is opgezet vanuit de Global Reporting Initiative (GRI) G4-verslagleggingsrichtlijnen en het belang van onze stakeholders. We doen onderzoek onder verschillende stakeholdergroepen waarin we meten wat onze stakeholders belangrijk vinden en hoe ze de prestaties van de Rabobank waarderen op die onderwerpen. De vertaling van deze analyse naar het jaarverslag is nu nog een inschatting door de Rabobank. De impact van de analyse wordt onderkend en we hebben maatregelen genomen om de risico's te mitigeren. Voor het verslag over 2015 gaan we dat anders doen en wordt de materialiteits analyse getoetst bij onze stakeholders. We zullen daarbij aansluiten bij de richtlijnen van GRI-G4-richtlijnen en bij het rapportageraamwerk van het International Integrated Reporting Committee (IIRC). Daardoor wordt de materialiteitsanalyse nog meer dan nu de ruggengraat voor de opzet en inhoud van het verslag. Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 17