Betekenisvolle coöperatie Het coöperatieve model is het fundament onder de Rabobankorganisatie.Twee miljoen klanten in Nederland zijn lid van hun lokale Rabobank. Via een ledenraad hebben ze de mogelijkheid om mee te praten en mee te beslissen over het beleid van de lokale Rabobank. Op die manier zorgen de leden ervoor dat de lokale Rabobanken voeling houden met de samenleving waarvan ze deel uitmaken. 'Coöperatief bankieren' is gebaseerd op vier aandachtsgebieden die verbonden zijn met de financiële producten en diensten van de Rabobank: een langdurige relatie, inzet voor een betere wereld, participatie en soliditeit. De Rabobank kiest het klantbelang als vertrekpunt in haar dienstverlening. Daarbij hanteert ze een langetermijnoriëntatie. Volgens haar coöperatieve beginselen probeert de Rabobank haar klanten altijd verantwoord te helpen, ook in economisch moeilijke tijden. Om onderscheidend te blijven, moeten we onze coöperatieve identiteit versterken. Daarom ontplooit de Rabobank initiatieven om de invloed en betrokkenheid van leden te vergroten. We willen onze coöpera tieve missie nadrukkelijker koppelen aan de bancaire dienstverlening. Dat gebeurt op de eerste plaats in de dagelijkse financiële dienstverlening aan de klant, maar ook door meer te partici peren in lokale en virtuele netwerken. Food en agri De Rabobank is internationaal de leidende bank in de landbouw en de voedselproductie, met 92,3 miljard euro aan financieringen in de hele keten en in de belangrijke agribusinesslanden. Als wereldwijde food- en agribank presenteerden we in 2014 onze visie op voedselzekerheid op de lange termijn, Banking for Food, en onze rol daarin. Onze klanten ondersteunen we door ze toegang te geven tot financiering, kennis en netwerken. Banking for Food In de visie Banking for Food benadrukken we dat er een rol ligt voor de Rabobank in het aan pakken van het wereldvoedselvraagstuk, namelijk het duurzaam voeden van meer dan 9 miljard mensen in 2050. We hebben een uitstekende uitgangspositie door onze aanwezigheid in de belangrijkste voedselproducerende en -consumerende landen en in de voedselketen. Met Banking for Food benoemen we concrete doelen en prioriteiten voor een gezamenlijke en geïntegreerde aanpak en stippelen we de weg uit om ze te bereiken. Om Banking for Food helder te communiceren hebben we twee infographics gemaakt; de eerste geeft de oplossingen van Banking for Food weer vanuit het perspectief van onze klanten en de tweede is een weergave van de vier bouwstenen van Banking for Food. Deze infographics zijn beschikbaar op onze corporate website. Lees hier meer over de visie Banking for Food. Vernieuwing governancestructuur en actualisatie Strategisch Kader De lokale Rabobanken in Nederland zijn stuk voor stuk zelfstandige coöperaties. Dat geldt ook voor Rabobank Nederland, hun centrale organisatie. In de jaren negentig begon binnen de bank een discussie over haar status als coöperatie. Een belangrijke uitkomst was toen dat iedere generatie de coöperatie opnieuw moet uitvinden. Inmiddels is de tijd gekomen om de coöperatie opnieuw onder de loep te nemen. Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 15