lopende assortiment periodiek getoetst aan de actuele normen van de productgoedkeurings- commissie. Belangrijk daarbij is of de producten nog steeds voorzien in een klantbehoefte en of ze nog in het belang van de klant zijn. Hiermee neemt de Rabobank verantwoordelijkheid voor haar relatie met de klanten en voor het geboden kwaliteitsniveau. Periodiek toetst de afdeling Audit Rabobank Groep periodiek onafhankelijk de opzet, het bestaan en de werking van het prod uctgoed keuringsproces. Audit De raad van bestuur maakt gebruik van de onafhankelijk gepositioneerde afdeling Audit Rabobank Groep (ARG) om vast te stellen of de interne beheersing van de risico's (governance, risicomanagement en control) voldoet aan de gestelde eisen. ARG verricht op basis van een uit gebreide risicoanalyse en een daarvan afgeleid auditplan jaarlijks auditwerkzaamheden om te toetsen of de interne beheersing en het risicomanagement op orde zijn. De directeur rappor teert rechtstreeks aan de voorzitter van de raad van bestuur en heeft een directe rapportagelijn naar (de voorzitter van) het audit committee van de raad van commissarissen. Minimaal één keer per jaar vindt een overleg plaats tussen de externe accountant, DNB en de Rabobank (waaronder ARG). Daarbij komen onder meer risicoanalyses, het auditplan en auditbevindingen aan de orde. In het jaarverslag staat in een verklaring van de raad van bestuur dat de interne risicobeheersings- en controlesystemen zo zijn ingericht dat de financiële verslaggeving betrouwbaar kan worden geacht. Beloningsbeleid De Code Banken bevat principes voor een zorgvuldig, beheerst en duurzaam beloningsbeleid, met aandacht voor niet-f nanciële prestatiecriteria. De regels voor het beloningsbeleid hebben betrekking op de lange termijn en op de beheersing van risico's die gepaard gaan met variabele beloningsstructuren. De Rabobank onderschrijft deze uitgangspunten en zet dan ook in op een zorgvuldig, beheerst en duurzaam beloningsbeleid. Dit past bij de strategie, het gewenste risicoprofiel, de coöperatieve identiteit en de kernwaarden van de organisatie. Het belonings beleid sluit aan op een klantgerichte oriëntatie en houdt rekening met de langetermijn- belangen van de Rabobank, de internationale context van de markten waarop ze actief is en de maatschappelijke acceptatie van de beloningsstructuren. De beloningsuitkomsten zijn evenwichtig en de performancecriteria zetten medewerkers niet aan tot het nemen van onverantwoorde risico's. Groepsbreed Beloningsbeleid Het prudente en beheerste risicobeleid dat de Rabobank in 2014 voerde, vindt zijn weerslag in het beloningsbeleid. De leden van de raad van bestuur ontvangen geen variabele beloning en ook voor alle medewerkers die onder de cao vallen is het variabele inkomen afgeschaft. Variabele beloning voor specialistische functies en functies in het buitenland wordt meer en meer beperkt. Alle onderdelen van de Rabobank Groep zijn gehouden aan het Groepsbreed Beloningsbeleid. Voor een meer gedetailleerde toelichting hierop wordt verwezen naar het hoofdstuk Belonen in dit jaarverslag. Ontslagvergoeding De Rabobank houdt zich aan alle vigerende wet- en regelgeving ten aanzien van de hoogte van ontslagvergoedingen. Code Banken

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 146