randvoorwaarde voor een goede beoordeling. Via managementrapportages en compliance- rapportages worden de kwaliteit van de dienstverlening en de zorg voor de klant voortdurend gemonitord. Bankierseed De bankierseed geldt sinds 1 januari 2013 voor bestuurders en commissarissen bij financiële ondernemingen. Alle in functie zijnde bestuurders, directeuren en commissarissen bij Rabobank, de lokale Rabobanken en de bancaire dochters hebben sinds die tijd de bankierseed afgelegd. Evenals de overige Nederlandse banken vindt de Rabobank het belangrijk dat iedereen die werkzaam is in de Nederlandse bancaire sector zijn functie integer en zorgvuldig uitoefent. Daarom leggen alle medewerkers van de Rabobank in het voorjaar van 2015 de bankierseed af en onderwerpen ze zich aan het tuchtrecht. In gedragsregels, die zijn afgeleid van de eed of belofte is vastgelegd hoe medewerkers zich gedragen bij het uitoefenen van hun functie. Permanente educatie De raad van bestuur en de raad van commissarissen volgen enkele dagdelen per jaar een programma voor permanente educatie (PE). Onderdelen van dit programma zijn onder andere relevante ontwikkelingen binnen de Rabobank en de financiële sector, corporate governance in het algemeen en die van de financiële sector in het bijzonder, de zorgplicht jegens de klant, integriteit, risicomanagement, financiële verslaggeving en audit. Aan de PE-sessies wordt, afhankelijk van het onderwerp, een bijdrage geleverd door zowel interne als externe deskun digen. In het document Toepassing Code Banken bij dit jaarverslag op www.rabobank.com staat hierover meer beschreven. Werkzaamheden en functioneren raad van commissarissen In het hoofdstuk Verslag van de raad van commissarissen in dit jaarverslag staat meer informatie over de activiteiten van de raad van commissarissen in 2014. Risicomanagement Risicomanagement is een centraal thema in de Code Banken. De behoudende risicobereidheid van de Rabobank Groep vloeit voort uit de degelijke doelstellingen inzake stabiliteit en soliditeit die de Rabobank sinds jaar en dag hanteert. Afgelopen jaren is gebleken dat de Rabobank de meeste risico's effectief heeft beheerst. De Rabobank blijft werken aan het versterken van de kwaliteit van risicomanagement en de risicocultuur binnen de organisatie. In 2014 is de vernieuwde riskmanagementorganisatie van kracht geworden.Tevens zijn er top-down en bottom-up risicoanalyses en verschillende stresstests uitgevoerd, waarbij integraal naar de verschillende risicocategorieën is gekeken. In dit jaarverslag is het hoofdstuk IJzersterke bank: risicomanagement opgenomen. Risicobereidheid De Rabobank heeft een traditie en een cultuur van prudent risicobeleid, waarbij ze risicobewust optreedt en zuinig en weloverwogen omspringt met haar schaarse resources. Deze prudentie wordt gehanteerd bij het nemen van strategische beslissingen en bij de uitvoering ervan. De risicostrategie gericht op continuïteit van de organisatie. Productgoedkeuring Het productgoedkeuringsproces wordt uitgevoerd op groepsonderdeelniveau. Alle groeps- onderdelen werken hierbij binnen de kaders die zijn gesteld in het groepsbrede beleid ten aanzien van Product Approval Review. Producten worden getoetst voordat de introductie, wijziging of beëindiging in het assortiment daadwerkelijk plaatsvindt.Tevens wordt het volledige 144 Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 145