Algemene vergadering De algemene vergadering is het orgaan waarin alle lokale Rabobanken, de leden van Rabobank Nederland, direct zeggenschap kunnen uitoefenen. In de algemene vergadering vindt de vast stelling van de jaarrekening plaats, evenals het verlenen van decharge, de wijziging van statuten en de benoeming van de leden van de raad van commissarissen. De CKV brengt voorafgaand advies uit over alle onderwerpen die in de algemene vergadering zijn geagendeerd. Door deze procedure is gewaarborgd dat voorafgaand aan de algemene ver gadering een inhoudelijke discussie over deze onderwerpen heeft plaatsgevonden op lokaal, regionaal en centraal niveau. Ondernemingsraad De Ondernemingsraad Rabobank Nederland is het orgaan dat op basis van de Wet op de ondernemingsraden de medezeggenschapsrol uitoefent. Deze ondernemingsraad ziet onder andere toe op een goede toepassing van de cao, de Arbowet en het Arbeidstijdenbesluit. Om de medezeggenschapstaak zo goed mogelijk te kunnen uitvoeren, overlegt de onder nemingsraad met de voorzitter van de raad van bestuur tijdens overlegvergaderingen. Per jaar worden er gemiddeld zes overlegvergaderingen gehouden.Tijdens dit overleg komen zaken aan de orde die Rabobank Nederland of de medewerkers raken, zoals bezuinigingen, reorgani saties en sociaal beleid. Voorafgaand aan de overlegvergadering bespreken de leden in de ondernemingsraadvergadering de behandeling in de overlegvergadering voor. Daar worden meningen en standpunten uitgewisseld om uiteindelijk tot een definitief standpunt te komen. Op grond van de Wet op de Ondernemingsraden zijn aan de ondernemingsraad verschillende rechten toegekend. Zo is de raad van bestuur bijvoorbeeld verplicht tijdig alle inlichtingen en gegevens te verstrekken die de ondernemingsraad redelijkerwijs nodig heeft om zijn taak te kunnen vervullen. Naast het recht op informatie heeft de ondernemingsraad onder meer een advies-, instemmings- en initiatiefrecht. European Works Council De Rabobank heeft een Europese ondernemingsraad ingesteld, de European Works Council. Deze ondernemingsraad vertegenwoordigt de werknemers van Wholesale, Rural Retail en van dochterondernemingen van de Rabobank Groep in de Europese Unie. De European Works Council wordt geïnformeerd en geconsulteerd over medezeggenschapsonderwerpen die van belang zijn voor medewerkers van de gehele Rabobank Groep of onderwerpen die ten minste twee verschillende lidstaten raken. Beheersing financiële verslaggeving De Rabobank Groep streeft voortdurend naar een verbetering van de corporate governance en de interne beheersing. Doel daarbij is een open, transparante cultuur van verantwoording voor het gevoerde beleid, het uitgeoefende toezicht en het houden van gelijke tred met toonaan gevende, internationaal gehanteerde standaarden. In het licht van het voorgaande heeft de Rabobank Groep op vrijwillige basis haar beheersing van de financiële verslaggeving ingericht op een wijze die vergelijkbaar is met de manier waarop in de Verenigde Staten gevestigde bedrijven de zogeheten Sarbanes-Oxley 404 plegen toe te passen. Hiertoe bestaat geen verplichting, want de Rabobank Groep is niet geregistreerd bij de Amerikaanse Securities and Exchange Commission en daarom niet onderworpen aan de daarvoor geldende regelgeving en het bijbehorende toezicht. 140 Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 141