Nederlandse corporate governance code Hoewel Rabobank Nederland vanwege haar coöperatieve structuur niet verplicht is de Nederlandse corporate governance code na te leven, doet ze dit op vrijwillige basis. Op slechts enkele punten wijkt de Rabobank, mede vanwege haar coöperatieve structuur, af van de Nederlandse corporate governance code. Voor meer informatie hierover wordt verwezen naar www.rabobank.com. Code Banken In 2009 is de Code Banken voor de Nederlandse banken vastgesteld door het bestuur van de Nederlandse Vereniging van Banken als uitwerking van het rapport 'Naar herstel van vertrouwen' van de Adviescommissieïoekomst Banken. De governance van Rabobank Nederland is in over eenstemming met de Code Banken. Voor meer informatie over de naleving van de Code Banken door de Rabobank wordt verwezen naar het hoofdstuk Code Banken in dit jaarverslag en een separate bijlage bij dit jaarverslag op www.rabobank.com. Gedragscode Rabobank Groep De wijze waarop de Rabobank Groep in de wereld wil staan, wordt bepaald door vier kern waarden: respect, integriteit, professionaliteit en duurzaamheid. Deze kernwaarden zijn ontleend aan haar missie en het Ambitiestatement. De Gedragscode Rabobank Groep is een nadere uit werking van de kernwaarden en bevat de uitgangspunten voor het gedrag van iedereen die een functie vervult binnen de Rabobank Groep. Alle groepsonderdelen hanteren deze code of een op deze code gebaseerd equivalent. De kernwaarden en de Gedragscode Rabobank Groep worden regelmatig onder de aandacht van de medewerkers gebracht. Om de medewerkers in staat te stellen te handelen vanuit de Rabobankwaarden en de geldende denkkaders (Ambitie statement, Gedragscode Rabobank Groep en specifieke gedragslijnen) zijn verschillende prakti sche hulpmiddelen ontwikkeld en aangeboden, bijvoorbeeld in de vorm van trainingen en besprekingen van zakelijke dilemma's. De Gedragscode wordt uitgereikt aan nieuwe medewerkers en de medewerkers worden gestimuleerd om deze code te hanteren bij zakelijke dilemma's. De kernwaarden en de Gedragscode Rabobank Groep zijn verankerd in HR-instrumenten. Bij deze continue aandacht voor de Gedragscode Rabobank Groep en het omgaan met dilemma's past ook de op 1 januari 2013 ingevoerde moreel-ethische verklaring (bankierseed), die is afgelegd door de leden van de raad van bestuur en de raad van commissarissen van Rabobank Nederland en door de leden van de directies en de raden van commissarissen van de lokale Rabobanken en de Nederlandse bancaire dochters van Rabobank Nederland. In 2015 volgt het afleggen van de bankierseed door alle medewerkers. Het Ambitiestatement en de Gedragscode Rabobank Groep zijn te vinden op www.rabobank.com. Kruislingse garantieregeling binnen de Rabobank Groep Diverse rechtspersonen binnen de Rabobank Groep vormen door hun onderlinge financiële verbondenheid een geheel. Dit omvat onder andere de lokale Rabobanken, Rabobank Nederland en een aantal groepsonderdelen. Er bestaat tussen deze rechtspersonen een interne verhouding van aansprakelijkheidstelling als bedoeld in artikel 3:111 van de Wet op het financieel toezicht. Deze verhouding ligt besloten in een interne kruislingse garantieregeling. Deze interne regeling houdt in dat, als een aan de regeling deelnemende instelling een tekort aan middelen heeft om haar verplichtingen tegenover haar crediteuren na te komen, de overige deelnemers de middelen van die instelling moeten aanvullen om haar in staat te stellen haar verplichtingen na te komen. 134 Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 135