Leden: ir. W. Dekker, voorzitter drs. C.H. van Dalen, plaatsvervangend voorzitter prof. mr. I.P. Asscher-Vonk prof. dr. ir. L.O. Fresco (tot 19juni2014) A.A.J.M. Kamp (vanaf 3 december2014) ing. A.J.A.M. Vermeer (tot 19juni2014) Benoemingscommissie De benoemingscommissie bereidt de besluitvorming voor van de raad van commissarissen over de samenstelling van en (her)benoemingen in de raad van commissarissen en de raad van bestuur. Zo adviseerde de benoemingscommissie aan de hand van een daartoe opgestelde successieplanning voor de raad van commissarissen en assessments van de hogere executive kaderleden over de personele wijzigingen in de raad van commissarissen, respectievelijk de raad van bestuur in 2014. Ook bracht de commissie advies uit aan de raad van commissarissen over de goedkeuring van benoemingen op directeursposities binnen Rabobank Nederland en de gelieerde instellingen. In het kader van talentmanagement heeft de commissie tevens aandacht besteed aan het onderwerp (gender)diversiteit. Leden: prof. mr. I.P. Asscher-Vonk, voorzitter tot 24 september 2014, daarna lid drs. C.H. van Dalen, lid tot 24 september 2014, daarna voorzitter ir. W. Dekker prof. dr. ir. L.O. Fresco (tot 19juni2014) A.A.J.M. Kamp (vanaf 3 december2014) ing. A.J.A.M. Vermeer (tot 19juni2014) Remuneratiecommissie De remuneratiecommissie bereidt de besluitvorming voor van de raad van commissarissen over de remuneratie van de leden van de raad van bestuur en het remuneratiebeleid voor de leden van het executive kader. Daarnaast volgt ze nauwgezet het remuneratiebeleid in de externe markt en adviseert ze de raad van commissarissen over de toepassing van de richtlijnen betreffende het beloningsbeleid in de bancaire sector. In 2014 heeft de remuneratiecommissie zich gebogen over de prestatiedoelstellingen 2014 voor Identified Staff. Zie het hoofdstuk Belonen elders in dit jaarverslag voor een uitleg van dit begrip. De commissie heeft voorwerk voor de raad van commissarissen verricht ten aanzien van de jaarlijks totaal beschikbare variabele beloning met onderliggende risicotoets voorde Rabobank Groep en ten aanzien van de individuele variabele beloningen van medewerkers behorend tot Identified Staff van de Rabobank Groep. De remuneratiecommissie heeft advies aan de raad van commissarissen uitgebracht over voorstellen tot materiële uitzonderingen op het Groepsbreed Beloningsbeleid (GBB). Ook heeft de remuneratiecommissie advies uitgebracht over de aanpassingen in het arbeidsvoorwaardenbeleid van het executive kader en van de raad van bestuur. Leden: prof. mr. I.P. Asscher-Vonk, voorzitter S.L.J. Graafsma RA A.A.J.M. Kamp (vanaf 3 december2014) Beroepscommissie De beroepscommissie fungeert als adviserende beroepsinstantie bij geschillen tussen lokale Rabobanken of tussen een of meer lokale Rabobanken en Rabobank Nederland. In 2014 zijn er geen geschillen aan de beroepscommissie ter behandeling voorgelegd. Voorstel aan de algemene vergadering en slotwoord Conform het bepaalde in de statuten van Rabobank Nederland heeft de raad van commissarissen het jaarverslag en de jaarrekening 2014 van Rabobank Nederland en van de Rabobank Groep en de daaraan toegevoegde gegevens onderzocht. De raad van commissarissen besprak deze stukken met de raad van bestuur, de interne accountant en de externe accountant, Ernst Young Accountants LLP (EY) en nam kennis van de goedkeurende verklaring van EY bij de jaar rekening 2014. De raad van commissarissen stelt de algemene vergadering van Rabobank Nederland voor om de jaarrekening 2014 vast te stellen en het voorstel tot winstbestemming te accorderen. De raad van commissarissen bedankt alle medewerkers voor de getoonde inzet en geleverde prestaties in 2014 en zal zich in 2015 onverkort inzetten voor herstel van het vertrouwen van alle stakeholders in de Rabobank. Utrecht, 31 maart 2015 Raad van commissarissen 132 Jaarverslag 2014 Rabobank Groep

Jaarverslagen Rabobank | 2014 | | pagina 133